• BIST 89.385
 • Altın 145,846
 • Dolar 3,6324
 • Euro 3,8967

  Dürümle suikast iddiası

  13.06.2009 09:22
  Dürümle suikast iddiası
  BBP Lideri Yazıcıoğlu'nun beyin cerrahı akrabasının ortaya attığı iddia herkesi şaşırttı.
  Dürümle suikast iddiası Dürümle suikast iddiası Dürümle suikast iddiası

  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun beyin cerrahı olan bacanağı Dr. Rafet Aslanoğlu'nun ortaya attığı iddia herkesi şaşırttı. Dr. Aslanoğlu, "Muhsin Bey'e helikoptere binerken 6 dürüm verdik. Adli tıp raporunda, helikopterdeki herkeste yüzde 60-65 oranında akut koroner damar tıkanıklığı tespit edildi. 30 yaşlarındaki kameramanda da var Muhsin Bey'de de var. Bu mümkün değil. Yemekte ilaç olma ihtimali var. Bu ilaç zehir olabilir" dedi.
  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasını araştıran komisyon üyesi milletvekilleri dün Kahramanmaraş'ta, Yazıcıoğlu'nun beyin cerrahı olan bacanağı Dr. Rafet Aslanoğlu'nun ortaya attığı iddiayla büyük şaşkınlık yaşadı. Aslanoğlu, "Muhsin Bey'e helikoptere binerken 6 dürüm verdik.

  BEN DE ORADAYDIM

  Adli Tıp raporunda, helikopterdeki herkeste yüzde 60-65 oranında akut koroner damar tıkanıklığı tespit edildi. 30 yaşlarındaki kameramanda da var, Muhsin Bey'de de var. Bu mümkün değil. Yemekte ilaç olma ihtimali var. Bu ilaç zehir olabilir" dedi.

  Komisyon üyeleri dün Yazıcıoğlu'nun eşinin özellikle dinlenmesini talep ettiği Dr. Aslanoğlu ile görüştü. Aslanoğlu, Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş gezisinde kendisinin de olduğunu belirterek komisyon üyelerine şunları anlattı:

  "Onu Çağlayancerit'te helikoptere ben bindirdim. Hatta görüntülerde ben de varım. Muhsin Bey helikoptere binerken, yolda yesinler diye 6 tane dürüm yaptırmıştık. Pilot dahil toplam 6 kişilerdi. O dürümleri yediler mi bilmiyoruz. Kazanın ardından adli tıp doktorları bana Muhsin Bey ve diğerlerinin yüzde 90 civarında akut koroner damar tıkanıklığı yaşadıklarını söyledi. Sonra çıkan adli tıp raporunda yüzde 60-65 civarında tüm yolcularda akut koroner damar tıkanıklığı tespit edildi."

  İLAÇTAN KASTIM ZEHİR

  Aslanoğlu şöyle devam etti: "Doğrudan söylemiyorum ama 6 dürümlerde ilaç olabilir mi diye de düşünüyoruz. İlaçtan kastımız bir zehirdir. Yemeğin içine konmuş olabilir. Üstelik Muhsin Bey benim bacanağımdır. Onun sağlığını yakından takip ediyordum. Check-up'ları ben yapardım. Kalbi ve damarları ile ilgili hiçbir sorunu yoktu. Üstelik pilot dahil 6 kişinin tamamında da bu çıktı. Yani 30-35 yaşlarındaki kameramanda da yüzde 60-65 oranında damar tıkanıklığı çıktı diğerlerinde de.
  Bu bir tesadüf olamaz."

  VEKİLLER KAZA YERİNDE

  Meclis Araştırma Komisyonu üyeleri dün kaza yerinde incelemelerde bulundu. TSK'ya ait helikopterle Keş Dağı'na giden vekiller, enkazı inceledi. Enkazı bulan korucular da olay yerine gelerek vekillere bilgi verdi. Korucular vekillere kekik çayı ikram etti.

  UZMANLAR NE DİYOR?


  Doç Dr. Murat Gençbay-Bahçelievler Medical Park Hastanesi

  Teorik olarak, yüksek doz nikotin ve kokain olarak adlandırılan maddeler ile steroid denilen bazı ilaçlar kalp damarlarında tıkanıklık yaratabilir.
  Kalp krizine yol açabilecek bu tür ajanlar besine karıştırılarak verildiğinde sindirim sisteminde büyük oranda etkisiz hale dönüşürler.
  Bu duruma rağmen, bana göre böyle bir olasılık son derece düşüktür.

  Prof. Dr. Mehmet Meriç-Özek JFK Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Bşk.

  Dışarıdan verilen herhangi bir madde veya ilaç, bütün vücut sisteminde, dolayısıyla tüm organlarda değişiklik meydana getirebilir. Sadece kalp etkilenmez.

  Eğer tüketilen bir yiyeceğin içine, normalden daha fazla miktarda ilaç konulmuşsa bunun "toksikolojik" etkisi ve ölüme götürücü yönü olabilir. Ancak alman ilaçların hiçbiri damarda ani tıkanıklık yapmaz.  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim