• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Didim emniyetinden ev sahiplerine uyarı

  23.06.2011 11:39
  Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Didim’de evlerini kiraya verenlere uyarıda bulunmak amacıyla yeni çalışma başlattı.
  Didim emniyetinden ev sahiplerine uyarı
  Didim emniyetinden ev sahiplerine uyarı Didim emniyetinden ev sahiplerine uyarı Didim emniyetinden ev sahiplerine uyarı

  Çalışma kapsamında başta siteler olmak üzere ilçedeki mülk sahiplerine yapılan tebliğlerde kiraya verecek kişilerin kimlik bildirimlerinin yapılması zorunluluğu olduğu bildirildi.
  Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Didim’de evlerini kiraya verenlere uyarıda bulunmak amacıyla yeni çalışma başlattı. Çalışma kapsamında başta siteler olmak üzere ilçedeki mülk sahiplerine yapılan tebliğlerde kiraya verecek kişilerin kimlik bildirimlerinin yapılması zorunluluğu olduğu bildirildi. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan tebliğlerde 1774 sayılı Kimlik Bildirme kanunun tebliğ edilirken yapılan tebliğ de ise mülk sahiplerine şu bilgiler aktarıldı: “Madde 1;Özel veya resmi her türlü konaklama, dinlenme, bakım ve tedavi tesisleri ve işyerleri ile konutlarda geçici ve sürekli olarak kalanlar oturanlar çalışanlar ve ayrılanların kimliklerinin tespiti ve bildirilmesi bu kanunun hükümlerine göre yapılır. Madde 7; Geçici yer değiştirmelerde; a) Konutlarda 30 günden fazla kalacak misafir için aile reisi; b) Yaylak ve kışlak gibi yerlere mevsimlik olarak göçenler için de aile reisi tarafından örneğine uygun bildirim, üç gün içinde kolluk örgütüne verilir. Madde 9; bu kanun hükümlerine göre kimlik bildirme belgesini yetkili idareye vermekle yükümlü tutulanlar kimliğini nüfus cüzdanı ve diğer resmi geçerli belgelerle ispat edemeyen kimseleri tesislerde barındırmaz konut ve işyerinde çalıştıramaz. Madde 11; Kat mülkiyetine tabii taşınmaz mal yöneticileri ve kapıcıları binalarında bildirim dışı kimselerin oturup oturmadığını, çalışıp çalışmadığını garaj, kömürlük, boş daire gibi bölümlere alınmaları, sığınmaları bazı eşya veya maddeleri gizlemeleri olup olmadığını kontrol etmekle yükümlüdürler. Bütün kat sahipleri ve kiracıları ile binada çalışanlar bu konularda yöneticiye yardımcı olmak ve gereken bilgileri vermek zorundadırlar. Yönetici ve kapıcıların bu kanuna aykırılıkları ve diğer şüpheli gördükleri hususları bağlı oldukları genel kolluk örgütüne bildirmeleri gereklidir. 1774 sayılı Kimlik bildirme kanunun ilgili maddeleri gereğince site yönetimimizce belirtilen hususların hassasiyetle takip edilerek aksaklığa meydan verilmemesi meydana gelecek aksaklıklardan başta site yönetimi olmak üzere aile reislerinin sorumlu olduğu bilinmesi sorumlular hakkında 5326 sayılı kabahatler kanunu madde 40 ve Polis vazife ve selahiyat kanunun 17 maddesi gereğince adli ve idari yaptırım uygulanacak”

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim