• BIST 107.882
 • Altın 143,804
 • Dolar 3,5304
 • Euro 4,1439

  Cemaat yoksa imam da yok

  20.10.2008 12:38
  Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Er açıkladı.
  Cemaat yoksa imam da yok
  Cemaat yoksa imam da yok Cemaat yoksa imam da yok Cemaat yoksa imam da yok

  Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Er Cami ve Din Görevlileri Haftası sebebi ile geldiği Aydın"da yaptığı açıklamada ülke çapındaki tüm camilerin cemaatlerine seslenerek “Camilerimizi mümkün olduğunca dolduralım. Aksi takdirde cemaati azalan camilerden kadrolarımızı çekiyoruz” dedi.
  Cami ve Din Görevlileri Haftası sebebi ile geldiği Aydın"da Mimar Sinan Mahallesindeki Emir Sultan Camii"nin temel atma töreninde Aydınlıların mutlaka camilere ilgi göstermesi gerektiğinin altını çizen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Er “Cemaate olmayan camii ne imar, nede ihya olur. Cemaatinde azalma olan camilerdeki kadrolarımızı çekiyoruz. Bu uygulamada kimse gönül koymamalı. Memleketimizin bazı köşelerinde öyle camilerimiz var ki imam Cuma namazında bir saf cemaat bulamıyor. Biz dünyanın en zengin ülkesi değiliz. Cemaati olmayan camilerde din görevlilerimizi boşu boşuna tutmanın bir anlamı yok” diye konuştu.
  Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Er cemaatte yaşanan eksilmeden dolayı kadrolarını çektikleri camilerde daha önce detaylı bir teftiş yaptıktan sonra rapor hazırlandığını söyleyip ardından gerekli uygulamanın yapıldığının altını çizerek. Camii cemaatlerindeki azalmanın özellikle taşradaki en büyük sebebinin büyük şehirlere yaşanan göç hareketi olduğunu ifade etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim