• BIST 90.383
 • Altın 144,409
 • Dolar 3,6117
 • Euro 3,9021

  BP’de 2014’te pompacılar başrolde!

  30.06.2014 13:10
  BP’de 2014’te pompacılar başrolde!
  BP'nin bayilerle birlikte kazanmaya odaklı büyüme stratejisinde, pompacılar önemli yer alıyor.
  BP’de 2014’te pompacılar başrolde! BP’de 2014’te pompacılar başrolde! BP’de 2014’te pompacılar başrolde!


  BP, bayileriyle birlikte kazanmaya odaklı büyüme stratejisinde, müşteri memnuniyetinin iki temel unsuruna; iyi ürün ve iyi hizmete odaklanıyor. İyi hizmette kilit rolü ise “pompacılar” üstleniyor.
   
  "MÜŞTERİ ODAKLILIK"
   
  BP, önümüzdeki dönemde faaliyetlerini bayileriyle birlikte ortak hedef olarak belirlediği “müşteri odaklılık” stratejisi çerçevesinde yürütecek. BP’nin bayilerle birlikte kazanma yaklaşımına dayalı yeni stratejisinin odak noktasını ise hizmet ve ürünlerin müşterilerle buluştuğu akaryakıt istasyonlarında müşterilerle ilk iletişimi kuran pompacılar oluşturuyor.
   
  ÜLKE MÜDÜRÜ THOMSEN STRATEJİLERİ AKTARDI
   
  BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen, bu göreve gelmesinin ardından düzenlenen ilk basın toplantısında BP’nin önümüzdeki dönem stratejilerini aktardı. Toplantıda ayrıca BP’nin pompacıları konu alan ve son dönemde sosyal paylaşım platformlarında büyük ilgi gören BP’nin marka yüzü Mustafa Sandal’ın rol aldığı viral videosu ile yeni BP otogaz reklam filmi de basın mensuplarıyla paylaşıldı..
   
  TÜRKİYE BP İÇİN BEŞ PAZARDAN BİRİ
   
  BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen, BP Türkiye Akaryakıt Pazarlama Müdürü Deniz Güloğlu ve sanatçı Mustafa Sandal’ın katıldığı basın toplantısında konuşan Thomsen, Türkiye’nin BP için stratejik beş pazardan biri olduğunu vurguladı ve konumu nedeniyle önümüzdeki dönemde bu alandaki öneminin giderek artacağını belirtti. Thomsen şunlar söyledi. “Türkiye’nin dinamik ve yoğun bir rekabet içinde bulunan akaryakıt pazarının önümüzdeki dönemde büyümesini sürdürmesini öngörüyoruz. 2013 yılı BP için çok başarılı bir yıl oldu. 38 yeni istasyon açtık, gerçekleştirdiğimiz kampanyaların da desteği ile satışlarımızı ve marka algımızı arttırdık” dedi.
   
  "İYİ ÜRÜN, İYİ HİZMET"
   
  2104 yılı hedeflerinden de söz eden Thomsen şunları söyledi; “Bayilerimizle birlikte müşteri memnuniyetinin önümüzdeki dönemdeki başarımızda kilit rol oynayacağına inanıyoruz. Sadece büyümek değil karlı bir büyüme gerçekleştirmek istiyoruz, iş planlarımızı da buna göre kurguladık. Birlikte kazanmaya ve birlikte büyümeye odaklanıyoruz”  
   
  Thomsen: Müşteri memnuniyetinin iki unsuru; İyi ürün, iyi hizmet
   
  Türkiye’de akaryakıt sektöründe yoğun bir rekabet olduğunun altını çizen Martin Thomsen,  sunulan ürün ve hizmetin müşteri tercihlerini ve sürekliliğini belirleyen en önemli unsurlar olduğunu kaydetti ve “BP küresel olarak ürün geliştirmeye büyük yatırım yapıyor. Müşterilerimize gelişmiş ürünler sunmak bizim için son derece önemli. Her yıl ürün geliştirmek için gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmalarına yaklaşık 75 milyon dolarlık bir bütçe ayrılıyor. Hizmet tarafında ise müşterilerimizin istasyonlarımıza çok iyi karşılandıkları, müdavimi oldukları herhangi bir yere gittiklerinde hissetikleri iç rahatlığı, güven ve keyifle gelmelerini istiyoruz ve bunu sağlamak için çalışıyoruz. Burada en önemli görev de pompacı arkadaşlarımıza düşüyor. Müşterilerimizle BP adına ilk iletişimi kuran bu arkadaşlarımızın ev sahipliği, güleryüzü, işbilirliği, zamanı doğru kullanma becerisi ve verdiği hizmet önemli bir değer oluşturuyor ve biz bu değeri çok önemsiyoruz.” dedi.   
   
  MUSTAFA SANDAL'IN YENİ ARKADAŞI POMPACI
   
  Deniz Güloğlu: 2014 İletişimimizde Mustafa Sandal’ın Yeni Rol Arkadaşı Pompacı 
   
  BP’nin yeni dönem iletişim çalışmaları hakkında bilgi veren BP Türkiye Akaryakıt Pazarlama Müdürü Deniz Güloğlu ise, geçtiğimiz yıl sanatçı Mustafa Sandal ile başlatılan işbirliği çerçevesinde bu yıl TV reklamı dışında bir de viral video çalışma yapıldığını belirterek, yayına girecek yeni BP otogaz reklamı ile bu alandaki iddialarını da ortaya koyduklarını ifade etti. 
   
  Güloğlu, BP’nin otogazda her dolumda aynı yüksek kaliteyi sunduğunu, güvenli ve ekonomik olduğunu, benzinli araçlara göre daha fazla tasarruf sağlaması nedeniyle de çevre korumaya katkı sağladığı belirterek şunları söyledi. “Dünya’daki en büyük ikinci otogaz pazarı olan Turkiye’deki her 10 araçtan 4’ü LPGli. Biz de BP olarak Türkiye’de akaryakıt pazarındaki başarımızı LPG ile de sürdürüyoruz. 2013’te otogaz’da 36 yeni istasyon açmayı hedeflemiştik ve bu hedefimizin de üzerine çıkarak açtığımız istasyon sayısı 40’a ulaştı. Halen Türkiye genelinde 400e yakın istasyonumuzda Oto Gaz hizmeti veriliyor. Bu seneki kampanyamızda ise bu seneki odağımız olan pompacılar ile Mustafa Sandal oto gaz mesajımızı anlatıyorlar. Kampanyanın yanı sıra sahada da pompacı arkadaşlarımızın eğitimlerine odaklandık ve bu eğitimleri gizli müşteri çalışmalarıyla destekliyoruz.
   
  YENİ YILDIZ POMPACI
   
  Mustafa Sandal ile geçen yıl başlatılan işbirliğinin bu yıl farklı mecraları da kapsayacak şekilde devam ettiğini kaydeden Güloğlu, “Geçen yılki kampanyamızın iş sonuçlarına çok olumlu etkileri oldu. Marka imaj kriterlerindeki artışların yanı sıra satışlarımızda da önemli artışlar gerçekleşti. Bu işbirliğimizden çok mutluyuz, çok olumlu sonuçlar alıyoruz, Mustafa Sandal markamızı çok iyi anlıyor. Viral video büyük beğeni kazandı ve sadece 1 haftada yaklaşık 1,5 milyon  kez izlendi. Yayına girecek yeni otogaz reklamımız da inanıyoruz ki benzer şekilde beğeni toplayacak. Mustafa Sandal işbirliğimiz bayilerimiz tarafından da büyük bir heyecanla ve beğeniyle takip ediliyor, biz de bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yılki iletişimimizde Mustafa’ya eşlik eden bir yıldızımız var. Aslında bu yıldızımız ailemizin bir parçası olan pompacı. Müşteri odaklılıkta pompacıların rolünün çok büyük olduğunu düşünerek onları bu yıl iletişimde de daha ön plana çıkardık” dedi.
   
  Basın toplantısına katılan Mustafa Sandal ise BP ailesinin bir parçası olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Çok keyifli ve samimi işler yapıyoruz, yaptığımız işlerin hem aile içinde hem müşteriler tarafında beğenilmesi beni çok mutlu ediyor. Türkiye’de bu tür uzun soluklu işbirliklerine her zaman rastlayamıyoruz ve bu açıdan da bir örnek olduğunu düşünüyorum. BP markasına ve ürünlerine çok inanıyorum ve benim için bu çalışmalarda yer almak gerçekten büyük keyif” dedi. 

  Detaylı bilgi için: www.bp.com.tr
   
  BP TÜRKİYE HAKKINDA
   
  100 yıldır akaryakıt dağıtım, pazarlama, rafinaj alanındaki girişimleri ile Türk ekonomisine önemli katkılarda bulunan BP Türkiye, ülkemizde 600’ün üzerinde akaryakıt istasyonuyla müşterilerine hizmet vermektedir. 
   
  Ana hedefleri, ürün ve hizmet kalitesini sürekli geliştirmek, ürün çeşitliliğini sağlamak ve bunların neticesinde en üst düzeyde müşteri memnuniyeti yaratmak olan BP Türkiye, bu hedefleri, "insana ve çevreye zarar vermeden” gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. 
   
  BP, tüketicilere sunduğu ürün ve hizmetlerin kalitesini artırmak amacıyla yatırımlarına devam etmektedir. BP için bir hayat tarzı olan SEÇ (Sağlık-Emniyet-Çevre) prensipleri kapsamında, istasyonlardaki altyapı koşullarını iyileştirmek, yol güvenliğini artırıcı programları uygulamaya devam ederek çalışanlarına, bayilerine ve müşterilerine emniyetli ve güvenli ortamlar yaratmak, BP Türkiye'nin önceliğidir. 
   
   BP Türkiye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile Türkiye Milli Paralimpik Komitesi sponsorudur. 
   

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim