• BIST 90.182
 • Altın 147,357
 • Dolar 3,6478
 • Euro 3,9515

  Böyle Hastalığa Allah Şifa Vermesin!

  26.05.2016 09:30
  Aydın Efeler ilçesinde yaşayan 91 yaşındaki Huriye Ölmez, hastalık derecesine gelen çalışma hastalığı sayesinde sağlıklı olduğunu belirtti.
  Böyle Hastalığa Allah Şifa Vermesin!
  Böyle Hastalığa Allah Şifa Vermesin! Böyle Hastalığa Allah Şifa Vermesin! Böyle Hastalığa Allah Şifa Vermesin!

  Kendini bildi bileli sabah güneşinin hiç yatakta yatarken doğmadığını belirten Huriye Ölmez, “Çocukluk ve gençlik yıllarımda mecburiyetten ve yokluktan çalışmak zorundaydım. Bu hayat tarzı alışkanlık haline gelince çalışma hastalığına tutuldum. Evde keyif yapıp çalışmamak bana çok zor geliyor” dedi. 
  Aslen Antalya Aksekili olduğunu ve yıllar daha iyi iş imkanları nedeniyle Aydın’a göç ettiklerini belirten 91 yaşındaki Huriye Ölmez, yaz kış her gün sabah şafak vaktiyle ayağa kalkıp mevsimine göre değişik işler yapıyor. Hayatta çok az sayıda yaşıtı kalan ve hayatta olanların da pek çoğu yatalak olan Huriye Ölme Aydın’ın Efeler ilçesi Köprülü Mahallesi Topyatağı mevkiinde yaşıyor. Çevresinde çok çalışkan olduğu için ‘Karınca Nine’ olarak tanına Huriye Ölmez, dünyadaki en büyük zenginliğin sağlık olduğunu belirterek “Allah’tan hep sağlık istedim. Yaşım ilerledi ama Allah’a şükür sağlığım yerinde” diye konuştu.
  Antalya Akseki’den Aydın’a daha çok çalışmak için geldiklerini ve Aydın’da yaşayan çalışkan birinin kesinlikle aç ve açıkta kalmayacağını belirten Huriye Ölmez, “Kendimi bildim bileli hiç sabah güneşi üzerime doğmadı. Sürekli güneşi sürekli ayakta ve çalışırken karşıladım. Gençlik yıllarımda tarım işlerinde fabrikalarda çalıştım. Daha sonra gündelik işlere gitmez olunca çalışıp kazanmayı çok sevdiğim için çöplerden geri dönüşüm malzemesi toplamaya ve mevsimine göre kekik, defne toplayıp satmaya başladım. Yaş ilerledi çoluk çocuk büyüdü. Eskiden aşırı muhtaçlıktan çalışırdım. Şimdi de tutulduğum çalışma hastalığından dolayı duramıyorum” dedi.
  “BU HASTALIK BANA SAĞLIK GETİRDİ”
  Yaşıtının pek kalmadığını, hayatta olanlarla da yaşam şekli ve durumları aynı olmadığı için pek diyalogunun olmadığını ifade eden Huriye Ölmez, “Herkes yaşlandıkça çeşitli hastalıklara yakalanır. Ben yaşlandığımda çalışma hastalığına tutuldum. Bir türlü evde duramıyorum. Ama bu hasatlık bana sağlık getirdi. Şimdi kekik mevsimi başladı. Her gün sabah erkenden kalkıp dağlara gidiyorum. Dağlardan topladığım kekiği sırtıma yükleyip isteyenlere satıyorum. Eskisi gibi para kazanmıyorum ama en büyük zenginlik olan sağlık nimetini yaptığım bu işler sayesinde sahip oluyorum. Herşeyin başı sağlık. Sağlıklı olmak isteyenlerin çalışmasını tavsiye ediyorum” dedi.
  Aytepe civarından topladığı kekikleri ayağında kara lastik ayakkabılar ile sırtlayıp şehir merkezine doğru taşıyan Huriye Ölmez görenleri şaşırtıyor.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim