• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Birleşmede önemli gelişme

  01.05.2008 12:54
  DP Genel Başkanı Soylu, göreve geldiği günden beri Erkan Mumcu ile görüştüğünü açıkladı. Soylu Aydın'da soruları yanıtladı.
  Birleşmede önemli gelişme
  Birleşmede önemli gelişme Birleşmede önemli gelişme Birleşmede önemli gelişme

  Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili, “Bugün Türkiye'de ortaya gelebilecek bütün olayların sorumlusu tek başına Hükümettir” dedi.
  Süleyman Soylu, “Beyaz Yürüyüş” adlı yurt gezileri kapsamında Aydın'da bir otelde partililerle ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

  Soylu, 1 Mayıs'ın, Türkiye'de barışın, kardeşliğin ve bütünlüğün simgesi olması, devleti, hükümeti, milleti, muhalefeti ve sivil toplum kuruluşlarıyla herkesin el ele bulunması gereken bir gün olduğunu söyledi.


  Hükümetin Türkiye'de gündemi yeniden gerginleştirmek, bir taraftan diğer tarafa kaydırabilmek için insanların birbirlerine düşürüleceği bir tablo yaratmaktan kaçınmadığını öne süren Soylu, şöyle devam etti: “Bugün Türkiye'de ortaya gelebilecek bütün olayların sorumlusu tek başına Hükümettir. Evet... Taksim'de geçen dönemlerde, 1980 öncesi, hiçbirimizin arzu etmediği, kardeşin kardeşe düşürüldüğü ve Türkiye'nin kötü bir zaman dilimi olarak hatırladığı olaylar yaşanmıştır. Ama üzerinden 30 yılı aşkın süre geçen bu dönem, Türkiye'nin tarihi ve kaderi olmamalıdır. Yapılması ve uzatılması gereken el Mevlana'nın elidir, demokrasinin elidir, devletin şefkatli elidir.
  Katar'daki insanlara gösterdiğiniz ehemmiyeti, Katar'dan gelen insanlara gösterdiğiniz ehemmiyeti benim işçimden, memurumdan, çalışanımdan niye esirgiyorsunuz?”

  ANAVATAN İLE BİRLEŞME

  Soylu, gazetecilerin “ANAVATAN ile birleşme” konusundaki soruları üzerine, göreve geldiği günden itibaren ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu ile görüştüğünü söyledi.

  Türkiye'de “yapışık kardeş” gibi olan iki siyasal partinin, bir şekilde bir araya getirilmesinin doğru olacağını düşündüğünü ifade eden Soylu, şunları kaydetti: “Türkiye'nin aradığı, ayrık şekilde başka siyasal partilerde bulunmaktan ziyade, aynı hamleyi ortaya koyabilecek ve Türkiye'nin önüne yeni gelecek sunabilecek bir anlayışın ortaya konulmasıdır. Ben 3.5 aydır hem partimi hem de Türkiye'yi dinliyorum. Ne yapılması gerektiğine yine arkadaşlarımızla karar vereceğiz. Şartsız şurtsuz şekilde bu iki kardeş partiyi bir araya getirmek, Türkiye'nin önüne şu insanların yeniden iktidara gelebileceği bir projeyi sunmak bizim sorumluluğumuz ve görevimizdir. Bunu gerçekleştirmek için arkadaşlarımızla ne fedakarlık gerekiyorsa yapacağız.”

  Birleşmeyle ilgili çalışmaların 3.5 aydır gizli yürütüldüğünü, “bir kez ağızları yandığı için yoğurdu üfleyerek yemeye çalıştıklarını” dile getiren Soylu, “Ne milleti ne de parti tabanımızı bir daha hayal kırıklığına uğratacağız. Ama bir sicil var, hep beraber o sicili temizlemeye çalışacağız. Milletin önüne zenginleşmiş, birbirine kardeş, yeni bir anlayışla, bir iktidar projesiyle yeniden çıkacağız” diye konuştu.

  AA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim