• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Anlaşmaya vardılar

  31.07.2008 22:55
  Eczacılar bugn sözleşmelerini SGK'ya teslim etti. Kriz şimdilik aşıldı...
  Anlaşmaya vardılar
  Anlaşmaya vardılar Anlaşmaya vardılar Anlaşmaya vardılar

  9 Temmuz'da Türk Eczacılar Birliği'nin SGK ile yapılan sözleşmenin sonrasında SGK'nı yükümlülüklerine yerine getirilmediği için eczacıların sözleşmesi fesh noktasında!
  Kamuoyunda da günlerce tartışılan ilaç kriziyle ilgili olarak Aydın Eczacı Odası'da bugün internet sitesinde bir açıklama yayınladı.
  Saat 14.00'te SGK Sağlık İşleri İzmir İl Müdürlüğü'ne gidecek olan tüm eczacılar, sözleşme ve eklerini avukatları aracılığıyla teslim edeceğini açıkladı.
  Sözleşmelerin kabul edilmemesi durumunda hukuki tüm yollar denenerek kabul edilmesi sağlanmaya çalışılacağı duyurulan Aydın Eczacı Odası sitesindeki açıklamaya göre ise, Aydın'daki eczaneler yarından ilaç satamaz duruma düşebileceğinin altı çizildi.

  İşte Aydın Eczacı Odası'nın yayınladığı açıklama:
  Değerli Meslektaşlarımız,

  Bildiğiniz üzere SGK sözleşmelerinin 31/07/2008 mesai bitimine kadar SGK Sağlık İşleri İzmir İl Müdürlüğü'ne teslim edilmesi gerekmektedir.Aksi halde eczanelerin sözleşmeleri feshedilecek ve 2008 yılı için sözleşmesiz konuma düşeceklerdir.

  Odamız tarafından toplanan siz üyelerimize ait sözleşmeler ve ekleri 31/07/2008 günü saat 14:00'de SGK Sağlık İşleri İzmir İl Müdürlüğü'ne bağlı bütün Eczacı Odaları Yönetim ve Denetim Kurulları , Odamızın Avukatı ve dileyen Eczacılarımızın katılımı ile teslim edilecektir.Sözleşmelerin kabul edilmemesi durumunda hukuki bütün yollar denenerek kabul edilmesi sağlanmaya çalışılacaktır.

  Bu süreçte sayfamızda yayınlayacağımız duyurular ve cep telefonlarınıza göndereceğimiz mesajlar aracılığıyla sizleri bilgilendireceğiz.Yapılan duyurulara uygun hareket edilmesi mevcut haklarımızın korunması ve önümüzdeki süreçte aleyhimize kararların alınmasının engellenmesi adına büyük önem taşımaktadır.

  Göstereceğiniz dayanışma ve irade bizlere güç verecektir.
  Saygılarımızla.

  Aydın Eczacı Odası
  Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim