• BIST 90.182
  • Altın 147,216
  • Dolar 3,6478
  • Euro 3,9515

    Altın Koza’da 14 film yarışacak

    07.08.2012 15:17
    Altın Koza’da 14 film yarışacak
    Sinema dünyasının heyecanla beklediği 19. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yeralacak filmler belli oldu.
    Altın Koza’da 14 film yarışacak Altın Koza’da 14 film yarışacak Altın Koza’da 14 film yarışacak

    Yarışmaya başvuru yapan 42 eserden, 14’ü jüri önüne çıkmaya hak kazandı. ‘En İyi Film’ seçilecek eser, 350 bin TL’lik ödülün sahibi olacak.

    Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bu yıl 17 – 23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek, 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yer alan ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na katılacak filmlerin belli olduğunu söyledi.

    Zihni Aldırmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Festivalimiz, her yıl olduğu gibi bu yıl da sinema sektörünün büyük ilgisiyle karşılaştı. Yarışmamıza başvuran birbirinden değerli 42 eser arasından 14’ü, başkanlığını yönetmen Ferzan Özpetek’in yapacağı jüri önüne çıkacak. Hepsine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

    YARIŞMA USTALARLA GENÇ YETENEKLERİ BULUŞTURUYOR

    Yarışma; bir yanda usta yönetmenleri ağırlarken, diğer yanda başlangıç yapıtlarıyla yeteneklerini kanıtlamış olan isimleri izleyiciyle buluşturacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın bir diğer ilgi çekici yanı da ilk uzun metraj filmlerini tamamlayan yönetmenleri keşfediyor olması.

    İŞTE ALTIN KOZA İÇİN YARIŞACAK FİLMLER:

    1. Ana Dilim Nerede / Yön: Veli Kahraman
    2. Araf / Yön: Yeşim Ustaoğlu
    3. Ateşin Düştüğü Yer / Yön: İsmail Güneş
    4. Aziz Ayşe / Yön: Elfe Uluç
    5. Babamın Sesi / Yön: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan
    6. Devir / Yön: Derviş Zaim
    7. Gözetleme Kulesi / Yön: Pelin Esmer
    8. Lal Gece / Yön: Reis Çelik
    9. Rüzgarlar / Yön: Selim Evci
    10. Siirt’in Sırrı / Yön: İnan Temelkuran & Kristen Stevens
    11. Şimdiki Zaman / Yön: Belmin Söylemez
    12. Yabancı / Yön: Filiz Alpgezmen
    13. Yeraltı / Yön: Zeki Demirkubuz
    14. Yük / Yön: Erden Kıral

    SONUÇLAR 22 EYLÜL’DE BELLİ OLACAK
    En İyi Film seçilecek eserin 350 bin TL’lik ödülün sahibi olacağı yarışmanın sonuçları 22 Eylül gecesi yapılacak Kapanış Töreni’nde belli olacak.

    Yarışmanın jüri üyeleri ise, jüri başkanı yönetmen Ferzan Özpetek, görüntü yönetmeni Eyüp Boz, müzisyen Hasan Saltık, öğretim görevlisi Hülya Uğur Tanrıöven, oyuncular Nejat İşler ile Nurgül Yeşilçay ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan’dan oluşuyor.

     

    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
    Diğer Haberler
  • iDANSla çağdaş dans vakti02 Ekim 2012 Salı 22:10
  • İstanbulda en kısa festival02 Ekim 2012 Salı 22:09
  • Turuncu Filmler Antalyada02 Ekim 2012 Salı 22:08
  • Beat’lerin Kralı Babylonda02 Ekim 2012 Salı 22:06
  • Türkiyeye utanç verici ceza02 Ekim 2012 Salı 22:05
  • Fazıl Sayın Evreni ilk kez Salzburgda02 Ekim 2012 Salı 15:02
  • Bilgin Adalı hayata veda etti01 Ekim 2012 Pazartesi 23:20
  • Uluslararası caz günü İstanbul’da gerçekleşecek30 Eylül 2012 Pazar 15:04
  • Askerler öldürdüklerini göremezlermiş30 Eylül 2012 Pazar 07:00
  • İşte Neşet Ertaşın son şiiri29 Eylül 2012 Cumartesi 16:38
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim