• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Algün adayları değerlendirdi

  22.12.2008 11:36
  Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, AK Parti Aydın Belediye Başkan aday adaylarının sanki adaymış gibi çalıştıklarına işaret ederek, “Demokrasi ve yönetişim kavramının yerleşmesi bakımından bunlar çok önemli gelişmelerdir” dedi.
  Algün adayları değerlendirdi
  Algün adayları değerlendirdi Algün adayları değerlendirdi Algün adayları değerlendirdi

  AK Parti Aydın Belediye Başkan adayları Şevket Kaya, Mustafa Ancın ve Yalçın Pekgüzel"in Aydın"da belki de Türkiye"de bir ilki gerçekleştirdiklerini savunan Süleyman Algün, bu isimlerin aday olmaları kesinleşmediği halde şehirdeki birçok kesimle bir araya geldiklerini söyledi. Bu aday adaylarının halka kendilerine emanetin verilmesi durumunda ne yapacaklarını anlatmaya çalıştıklarını belirten Algün, “İşte bu çalışmaların güzelliği bu şehir halkıyla tanışmak kaynaşmak ve neler yapılabileceğini kahvede sokakta konuşturabilmektir. Bu demokrasi ve yönetişim adına güzel bir örnektir. Bu aday adaylarının hangisi aday olursa olsun bence yaptıkları bu çalışmayla zaten şehrimize önemli bir hizmet yapmış durumdadırlar. AK Parti adaylarının, aday adayı kesinleştiğinde aday olamayan aday adayının düşünüldüğü gibi kızgınlık ve kırgınlık göstermeyeceğini düşünüyorum” dedi.
  Adayları partiyle sınırlı tutmak da doğru olmadığını ilerisi düren Algün, “Bu aday şu partinin adayı dolayısıyla bende şu partidenim, severim ama beraber olmam mümkün değildir” şeklindeki bir yaklaşımın doğru olmadığını kaydetti. Bunun tam tersi olan “Bu benim partimin adayı başka partililerle işimiz olmaz” düşüncesin de doğru olmadığına dikkat çeken Algün, “Nasıl bir Başbakan ülkenin tamamını temsil ediyor ise belediye başkanı da şehrin tamamına temsil eder. Sevseniz de sevmeseniz de bu böyledir. Benim düşmanımı belediye başkanı yapsanız o benim başkanımdır. Aksi halde devlet olamayız. Devlet kurumlarının itibarı esastır. Aday veya başkanı beğenmemek doğaldır. Aydın ve ülkemizin kazanması şahıslardan daha önemlidir. Benim aday adayımın kazanması, ülkenin kazanmasıdır. İsimler çok da önemli değildir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim