• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Adaylık tartışması

  07.11.2008 14:21
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Kuşadası’ndaki belediye başkan adayının belirlenmesi yönünde yaşanan spekülasyonlara CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur son noktayı koydu. CHP İl Başkanı Tunç Aytur, “Kuşadası’nda adayımızın kim olduğu belli, kısa süre içeri
  Adaylık tartışması
  Adaylık tartışması Adaylık tartışması Adaylık tartışması


  CHP"nin Kuşadası"nda Belediye Başkan adayının kim olacağı konusunda yaşanan tartışmalar ve ortaya atılan iddiaların ardından bir açıklama yapan CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur, “Adaylık konusunda yapılan spekülasyonların içine girmek istemiyorum. Bu konuda kim aday, kim değil açıklama yapmakta istemiyorum. Biz parti olarak gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Kuşadası"nda adayımızı belirledik, kısa süre içerisinde de adayımızın kim olduğunu açıklayacağız” dedi.
  Bu arada, adaylık tartışmalarıyla ilgili bir açıklama da CHP İlçe Başkanı ve Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı M. Esat Altungün"den geldi. CHP"nin spekülasyon ve gerçek dışı iddialara itibar etmeyecek kadar gelişmelere sahip olduğunu belirten CHP Kuşadası İlçe Başkanı ve Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı M. Esat Altungün, “İl başkanımızın bizimle bu konuda görüşmesi olmuştur. Sözlü olarak belirli tebliğlerde bulunmuştur. Ancak, benim il başkanımız herhangi bir açıklama yapmadan bunu ifade etmem siyaseten şık değildir. Takdir edersiniz ki bu konuda açıklama yapamam. Tahmin ediyorum ki Kuşadası halkının beklentilerinin doğrultusunda il başkanımız tarafından gerekli açıklama kısa bir süre içerisinde yapılacaktır. Ben, il başkanlığımızın Kuşadası"nın özel konumunu, siyasi tablosunu bilerek mevcut belirsizliğin ortadan kalkması yönünde gerek il başkanlığımın ve gerekse genel başkan ve genel merkezimizin bu tavır ve duyarlılığa örgütüm ve Kuşadası halkı adına minnettarım. Eminim ki, 29 Mart 2009 günü zafer Kuşadası halkının olacaktır. Kuşadası"nı bu olumsuz noktaya getirenlerin, artık siyaseten tümüyle noktalanacağı gün olacaktır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim