• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Ziyaretlerini sürdüyor

  17.02.2009 10:30
  DSP Aydın Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Özmen, Aydın Ziraat Odası’nı ziyaret ederek göreve seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projeleri hakkında bilgiler verdi.
  Ziyaretlerini sürdüyor
  Ziyaretlerini sürdüyor Ziyaretlerini sürdüyor Ziyaretlerini sürdüyor

  Ziyarette Aydın Ziraat Odası Meclis Başkanı Nuri Çayırlı ve oda yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.
  Kuraklık ve ekonomik kriz nedeniyle çiftçilerin zor günler geçirdiğine işaret eden Nuri Çayırlı, bu konuda desteğe ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Ziraat Odaları Birliği ülkede 5 milyon kişi barındıran büyük bir kuruluş olmasıyla söz sahibi de olması gerekiyor. Bölge çiftçimiz ve sanayi kuruluşları zor bir dönemden geçiyor. Çiftçimiz ürettiği ürünlerden kar edemez hale geldi. Artık çiftçinin sesine kulak verilmesi ve ziraat odalarının uyarılarının dikkate alınması gerekiyor. Çiftçinin durumu gerçekten şu anda çok kötü gelecek sene ne yapacağımızı önceden planlayamıyoruz” dedi.
  Türkiye"de yüzde 26 gibi bir çoğunluğun tarımla uğraştığına değinen Zeynel Abidin Özmen de, “Aydın"da bu çok daha önemli yüzde 56 civarında tarımla uğraşan var. Hatta tarıma yönelik sanayiyi de bu işin içine katarsak yani büyük bir kesimi nerdeyse tarımla veya tarımdan gelirini sağlıyor olarak düşüne biliriz. Birtakım şeylerin tabii farkındayız ben hekimde olduğum için gelen çiftçilerle, köylülerle konuşuyoruz, görüşüyoruz hiç kimse yerinden ve durumunda memnun değil. Eskiden Aydın tarım yönünden zengin bir kent durumundaydı. Burada incir, pamuk, zeytin ve kestane gibi çok öncelikli ürünlerimiz var, ama maalesef çiftçimiz bugün zor durumdadır. Borçlarını ve faizlerini ödeyememe durumundadır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim