Zeytin ve Zeytinyağı şüphesiz ki hayatımızın olmazsa olmazıdır. VivaxOlea Zeytin ve Zeytinyağı üzerine Tekirdağ, Şarköy Mürefte'de yeni açılan, sektöründe farklı olmayı hedefleyen, yeni bir işletme ve marka.

         Zeytin ve Zeytinyağı sektöründe hem konum olarak, hem de misyon ve vizyon olarak, sektöründe özel bir marka olmayı hedefleyen bu işletmeyi tanıyalım.

cf158362-e298-43a7-bffd-d62123bee637

         VivaxOlea Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi, Mürefte mahallesindeki 300 dönümlük bereketli arazisinde yetiştirdiği zeytinleri en doğal, organik ve sağlıklı yoldan sizlerle buluşturmanın çabasını, doğayla iç içe olmak, enerjilerini doğadan alarak sabır, sadakat ve hevesle işlerine bağlanmak olarak tanımlıyorlar.


         Mürefte, Çoğunlukla Marmara bölgesi ve çevresi insanlarının rağbet ettiği, modern yerleşimi ile beğenilen ve popüler bir ilçedir. Mürefte'nin denizi derin, temiz ve mavi bayraklıdır. Yaz kış yeşil kalan zeytin ağaçları ve masmavi denizi Mürefte'yi maviyle yeşilin böyle uyumlu buluştuğu çok özel bölgelerden bir yer yapmaktadır. İstanbul'dan sadece 227 kilometre uzaklıkta, ulaşımı çok yakın ve kolaydır. Yazlık bir belde olduğundan genelde yazları nüfus sayısında ciddi artış yaşanmaktadır. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Mürefte'de, ılıman ikliminden ötürü zeytin üretimi çok verimlidir.

         VivaxOlea zeytinlerini ve yağlarını diğer bir çok rakibinden farklı kılan en belirgin özelliği, organik olmasının yanı sıra her aşamasında bu üretimi bir iş olarak değil, aşk ile yapan bir ekip ruhuna sahip olmasıdır. Yetiştirilmesinden, toplanmasına ve hatta sofraya geldiğinde bile o özeni ve lezzeti fark ettiren özel bir marka ve işletme VivaxOlea.

         Zeytinyağı, sağlıklı olma özelliğiyle son yıllarda çok büyük bir ilgi görmektedir. Zeytinyağını diğer yağlardan ayıran en önemli fark, elde edilme şeklidir. Zeytin meyvesinin kendine has tat, koku, renk ve sağlığa katkıda bulunan birçok özelliği zeytinyağında da bulunmaktadır. Zeytinyağı kullanımı, pek çok ülke veya bölge için bir kültür ve yaşam şeklidir. Zeytinyağının bir zeytin dalı ile başlayan hikâyesinde barış, dostluk ve sağlık vardır. İşte VivaxOlea olarak bu kültürü, bu ilgiyi ve en önemlisi sağlık için olmazsa olmaz olan zeytinyağını tamamen en saf ve organik halini üretmek için var olmuş.

Güldür Güldür'ün çocuk oyuncusu Berat Efe Parlar annesini kaybetti Güldür Güldür'ün çocuk oyuncusu Berat Efe Parlar annesini kaybetti


         Elbette sağlığa olan faydalarını saymakla bitiremeyiz ancak bu değerli bilgileri de sizinle paylaşmak isteriz.

         Zeytinyağı metabolizmayı hızlandırır, iltihabı önler ve azaltır, kalp dostudur, kötü kolesterolü düşürür, sindirim sistemini iyileştirir, kansere yakalanma riskini azaltır, hücre duvarını güçlendirir, karaciğeri temizler, kemikleri güçlendirir, cilt sağlığını korur ve kısacası insan sağlığı için çok ama çok önemlidir.

         Zeytinyağının faydaları evet şüphesiz ama bu faydalar her yağ için geçerli değil. Neden mi çünkü yukarıdaki faydaları sağlayacak yağ ilk öncelikle gerçek bir zeytinyağı olması gerekmektedir. Günümüzde bir çok markette, marka altında, hatta organik ibaresi ile zeytinyağı satışı yapılmaktadır. Fakat bu yağların bir çoğu fabrikasyon diye tabir edilen yağlardır. Bu tabiki hazır zeytinler için de geçerlidir. Sonuçta bir işletmede hedef çok para kazanmak olursa o zaman ürünün kalitesi ne olursa olsun düşer ve o ürünün faydaları da azalmış olur. İşte VivaxOlea markasının var oluşu ve işletmesinin ilk hedefi çok para kazanmak değildir. İlk hedefi gerçek zeytin ve zeytinyağını her mutfağa ulaştırabilmek, değerini ve farkını göstermektir. Bu sağlık dostu ürünün her mutfakta olmasıdır. Bunu hedef gören marka zaten bundan ödün vermez ise er yada geç para kazanacaktır.

         VivaxOlea ailesi sizlerin de güveniyle her geçen gün olumlu desteğinizi alarak; büyümeye devam edip ticari yaşamında güvenle ilerlemek ve saygın bir marka olmak amacında.

         Şimdi VivaxOlea'nın Zeytinlerini ve Zeytinyağlarını nasıl satın alabilirim? diye düşünüyorsunuz ... Evet! Sizlere VivaxOlea'yı anlattık. Peki en kolay ulaşma yolu nedir derseniz; VivaxOlea web sitesinden online olarak sipariş verebilir ve kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca web sitesinde bulunan iletişim ve mağazalarımız bölümünden direkt gidip yerinde tadıp, satın alabilirsiniz. Ayrıca, Tekirdağ'da iseniz o zaman fabrikaya gidip gezebilir, tadım yapabilir, üretim aşamalarını görebilir ve fabrika satış mağazasından istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.


         Zeytinin insan sağlığı için ne kadar büyük bir nimet olduğunu bilerek ve bunu sizlere sunmak için çalışan VivaxOlea'yı denemeyi unutmayın! Başka bir makalemizde görüşmek dileği ile,

Web Sitesi: https://www.vivaxolea.com