Yılmaz Güney’i eleştirmesi gündemi sallamıştı! Ölüm tehdidi alan Farah Zeynep Abdullah, şikayetçi oldu! Yılmaz Güney’i eleştirmesi gündemi sallamıştı! Ölüm tehdidi alan Farah Zeynep Abdullah, şikayetçi oldu!

Son dönemde özel hayatıyla gündemden düşmeyen ünlü şarkıcı Zeynep Bastık, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda şarkıcı ve oyuncu Banu Alkan'a yaptığı göndermeyle adından söz ettirdi.

Zeynep Bastık, üç yıldır birlikte olduğu menajer Tolga Akış ile Temmuz 2021'de Alaçatı'da gerçekleşen törenle hayatını birleştirmişti. Evliliği yürütemeyen çift, Temmuz 2022'de anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştı.

8 Temmuz'da 30 yaşına giren Bastık, evinde düzenlediği partiye yakınlarını davet etmişti. Kutlamadan eğlenceli anları takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmeyen popçunun yeni bir aşka yelken açtığı ortaya çıkmıştı.

Zeynep Bastık ile Ali Can Ayyıldız, sosyal medyada sürpriz ilişkilerini ilan etmişti. Ayyıldız, ünlü şarkıcı ile partide çekilen fotoğraflarını yayınlayarak, birlikteliklerini gözler önüne sermişti.

Özel hayatıyla gündemden düşmeyen 30 yaşındaki Bastık, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla gündeme geldi.

NE OLMUŞTU?

"Canım sevgilim gel bak nasıl güzel, harika bir manzara var" sözlerini Banu Alkan, bir dönem kameraların önünde inişli-çıkışlı bir ilişki yaşadığı Murat Taşdemir'e Boğaz'da bir mekanda otururlarken söylemişti.

Zeynep Bastık 8 Temmuz 1993'te Çanakkale'de doğdu. Üç yaşındayken ailesi İzmir'e taşınınca ortaokul ve liseyi burada tamamladı. Anneanne tarafından Arnavut kökenlidir.

2010'da İzmir'de cover grubu "Jackpot" ile profesyonel müziğe başladı. 2012'ye kadar bu grupla birlikte İzmir, Eskişehir ve Bursa gibi şehirlerde sahne aldı.

Bir süre Anadolu Ateşi'nde dansçı olarak da yer aldı. Murat Dalkılıç'ın "Lüzumsuz Savaş" adlı şarkısına vokalistlik yaptı ve Dalkılıç'ın vokalistliğine üç yıl devam etti.

Dalkılıç'ın desteğiyle ilk teklisi "Fırça"yı 2014 yılında yayımladı. Ardından Dalkılıç'ın vokalistliğini bırakıp solo kariyerine devam etti.

Rapçi Ezhel'in "Felaket" adlı şarkısına yaptığı cover ile çıkış yakaladı. Bu cover dışında Fikri Karayel, Harun Kolçak, Ümit Sayın gibi isimlerin şarkılarını seslendirdi ve YouTube üzerinden yayımladı.

Bu cover'lar tanınmasında etkili oldu. Anıl Piyancı ile birlikte 2019'un Haziran ayında "Bırakman Doğru mu?" isimli bir tekli yayımlandı.

Ayrıca Adı Mutluluk, Yasak Elma, Sil Baştan ve Umuda Kelepçe Vurulmaz isimli gençlik dizilerinde rol aldı.