Zelenski ABD ziyareti sonrası Ukrayna’ya dönüş yolculuğunda geldiği Polonya’nın Ukrayna sınırı yakınındaki Rzeszow şehrinde Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda ile görüştü. Zelenski’nin, Ukrayna’ya verilen destek için Duda’ya teşekkür ettiği görüşmede, liderlerin gelecek yıla yönelik stratejik planlar, ikili ilişkiler ve uluslararası düzeyde iş birliği de dahil olmak üzere çeşitli konuları ele aldığı belirtildi.

Her gün akşam saatlerinde ulusa seslenen Zelenski bu kez konuşmasını Duda ile görüştüğü odadan gerçekleştirdi. “Alışılmadık koşullarda çok kısa bir konuşma olacak ama her zaman olduğu gibi neleri başardığımız hakkında konuşacağım” diyerek sözlerine başlayan Zelenski, Washington’dan ‘iyi sonuçlarla’ döndüğünü, Patriot savunma füze sistemi meselesinin halledildiğini, finansal destek sağlandığını ve başka anlaşmalar da yapıldığını belirtti. Ayrıca Zelenski, ABD Kongresi'ne, her iki meclis ve partiye de minnettar olduğunu ifade etti.

Zelenski Duda ile görüşmesine dair de “Eve dönerken Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda ile görüştüm. Bugün özel bir formatta yüz yüze Andrzej ile ikili ilişkilerimizi görüştük. Ona ABD’de duyduklarımı, gelecek yıl için stratejik vizyonumuzu anlattım. Hazırlanıyoruz, ortak güçlerimizi sağlamlaştırıyoruz” dedi.