Gazeteci Zafer Arapkirli, meslektaşı olan Fatih Portakal'ı gittiği yerlerin reklamı yaptığı için ağır sözlerle eleştirdi.

Ümit Özdağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı Ümit Özdağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı

Sosyal medya üzerinde bir çok gazeteci gittiği yerler mekanlarda çekim yapıyor. Bu konuyla ilgili daha önceden de Fatih Portakal'a tepki gösteren Zafer Arapkirli tekrardan aynı konu üzerinden eleştiride bulundu.

Zafer Arapkirli, İtalya tatili dönüşünde turizm firmalarının reklamını yapan Fatih Portakal’a, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluklar Bildirgesi’nde yer alan “Gazeteciler ilan, reklam, tanıtıcı reklam veya sponsorlu metinleri yazmamalı, reklamlarda yüzü ya da sesiyle yer almamalı, sosyal medya hesaplarında, web sitelerinde, bloglarında vs. de reklam, tanıtım, ürün yerleştirme yapmamalıdır. Tanıtım veya reklam yüzü olarak algılanmasına sebep olacak durumlardan kaçınmalıdır” ifadelerini hatırlattı.

1. Görgüsüzlük

2. Hele ki böyle bir devirde, ahlâksızlık

3. Meslek etiğine aykırıdır” ifadelerini kullanmıştı.

fatih.jpeg