Ukrayna'daki savaş nedeniyle İngiltere'ye iltica eden ve burada Tony ve Lorna Garnett çiftinin evine yerleşen Sofiia Karkadym, Tony ile yakınlaşmış ve 10 yıllık evliliğin 10 günde bitmesine neden olmuştu. İlişkileri 4 ay süren Tony ve Sofiia çifti, şiddetli bir kavganın ardından ayrıldı. Şimdi İngiltere'de tek başına kalmak istemeyen Sofiia, yeni bir karar aldı.

Posta.com.tr - Ukrayna'daki savaşın ardından İngiltere, savaş mağdurlarına kapılarını açtı. Bazı İngilizler, savaştan kaçan kişilere kapılarını açarak güvende yaşamaları için fırsat sağladı. Facebook gibi sosyal medya platformlarında savaş mağduru kişilere destek olmak isteyenlerin oluşturduğu gruplar sayesinde mülteciler kendilerine kalacak yer bulabiliyorlardı. Bu gruplardan birine de Tony ve Lorna Garnett çifti üye oldu. 

10 yıldır evli ve 2 çocukları olan Tony ve Lorna çifti, savaştan kaçan bir mülteciyi evlerinde ağırlamak istiyordu. Çiftin talebine, 22 yaşındaki Sofiia Karkadym cevap verdi. Ukrayna'nın Lviv kentinden göç ederek Tony ve Lorna'nın evine yerleşen Sofiia, Tony ile yakınlaşmaya başladı. 

Durumun farkına varan Lorna, 10 günün ardından Sofiia'nın evden ayrılmasını istedi. Ancak Tony karşı çıktı ve evden Sofiia ile birlikte ayrıldı.

Kendilerine ayrı bir hayat kuran Sofiia ve Tony'nin birliktelikleri 4 ay sürdü. Tony'nin doğum gününde Sofiia, şiddetli bir kavgaya tutuştu. Öyle ki Sofiia, iddiaya göre eline bıçak aldı ve evin duvarlarına sapladı. Bunun üzerine Tony, polis çağırarak Sofiia'yı evden kovdu ve ilişkisini bitirdi.

İKİ KEZ GÖZALTINA ALINDI

Ertesi gün ise Sofiia, Tony'nin evine gelerek kapısını çaldı ve onu 'çok sevdiğini' söyledi. Tony bunun üzerine polisi aradı ve Sofiia ikinci kez gözaltına alındı. 

Tony, Sofiia'nın annesi Katerina'yı aradı ve her şeyi bitirdiğini, Sofiia'nın artık Ukrayna'ya dönmesi gerektiğini söyledi. Katerina da kızının evine geri dönmesini istediğini söyledi. 

Tony, "Kalpsiz değilim. Onun için üzülüyorum. Ama ilişkiler sona eriyor ve bu da bitti. Umarım tüm bu histeri bittiğinde arkadaş olabiliriz. Onunla konuştum ve tekrar bir araya gelme şansımızın kesinlikle olmadığını söyledim. Bazen kibar olmak için acımasız olmak gerekir. Ukrayna'da çok daha iyi durumda olacak" dedi.

'BU ŞEKİLDE DAHA FAZLA YAŞAYAMAM'

Mail Online'a konuşan Sofiia, "Bu şekilde daha fazla yaşayamayacağım için Ukrayna'ya dönmek zorundayım. Ailem beni geri istiyor. Tony dün gece benimle konuştu. Ama geleceğimin ne olacağını bilmiyorum çünkü ülkem savaşta ve işler kötüleşebilir. İngiltere iyi insanları olan güzel bir ülke. Burada güvende hissediyorum. Ama Tony ile birlikteyken daha iyi hissediyordum" dedi.