• BIST 104.683
 • Altın 162,476
 • Dolar 3,9525
 • Euro 4,6305

  Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmanın avantajları!

  04.07.2012 16:21
  Ülkemizde herhangi bir üniversiteden mezun olan öğrenciler mezuniyetlerinin hemen ardından kendilerini boşlukta hissediyorlar. Yapılan araştırmalar mezuniyet sonrası iş hayatında, pek çok gencin, uzun ve yorucu uğraşlarla bulunan işlerin tatminsizliği ve
  Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmanın avantajları!
  Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmanın avantajları! Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmanın avantajları! Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmanın avantajları!

  Türkiye'de bir üniversiteden mezun olan öğrencilerin aksine yurtdışında okuyan öğrenciler iş hayatında daha çok seçeneğe sahip.

  Yurtdışında bir üniversiteden mezun öğrenciler, sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Amerika, İngiltere, Kanada ve AB üyesi ülkelerde de çalışabiliyor.

  Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Eğitim Programları Koordinatörü Pelin Oğuz Erşan, yurtdışında bir üniversiteden mezun olan öğrencilerin avantajlarını şu şekilde açıklıyor:

  Üniversite Mezuniyeti Sonunda Elde Edilen Kazanımlar

  Eğitim süresi 3 yıl olduğu için üçüncü yılın sonunda diplomasını alan öğrenci dördüncü yılını bir işte çalışıp, hem iş tecrübesi edinerek hem de 20-30 bin Euro kazanarak geçirir. Böylelikle 3 yıl boyunca harcamış olduğu eğitim giderlerinin büyük bir kısmını geri kazanmış olur. Hem eğitim süresince hem de iş hayatında kullandığı yabancı dili de mükemmel hale gelir. Dolayısı ile Diploma + Çok iyi derecede en az 1 yabancı dil + 1 yıllık iş tecrübesi + 20-30 bin Euro kazanç elde etmiş olur.

  Kazandırdığı Vizyon ve Kişisel Gelişime Katkısı

  Öğrencinin gelişim çağının en önemli 4-5 yılını geçirdiği kampüs ve şehir öğrenciye sunabildikleriyle öğrenciyi ciddi manada şekillendirir. Şehircilik, kültür, sanat, spor, tarih, ulaşım ve diğer çeşitli hizmetler açısından yüksek yaşam standartları sunan bir kampüs ve bir şehir kişiye sınırsız kazanımlar sağlar. Yurtdışında, köklü üniversitelerin modern kampüslerinde eğitim alırken aynı zamanda gelişmiş ülke standartlarındaki şehirlerde yaşayan öğrenci, kişisel gelişim açısından sınırsız kazanımlar elde eder, geniş bir vizyona sahip olur ve kültürel-sanatsal ve sportif imkanlardan faydalanarak kendini her açıdan geliştirme fırsatı bulur.

  Globallesen Dünyanın Rekabetçi Şartlarına Uyumlu Bir Birey Olarak Yetişme

  Öğrenci yurtdışında en az 50 yıl geçmişi olan, kurumsal kimliği oturmuş, eğitim kalitesi tescillenmiş, mezunları iş yaşamlarındaki başarılarından dolayı Nobel gibi çeşitli ödüllere layık görülmüş üniversitelerden mezun olur. Yurtdışında üniversite eğitiminin dünya standartlarında olması, öğrenciye globalleşen dünyanın rekabetçi şartlarına uyumlu bir birey olarak yetişme olanağı sunar. Ayrıca öğrencinin bu enternasyonel ortamda 3-5 yıl boyunca çeşitli ülkelerden yüzlerce öğrenciyle arkadaşlık edip farklı kültürler tanıması, dünyanın değişik ülkeleri hakkında bilgi edinmesi büyük bir ayrıcalıktır.

  Mezuniyet Sonrası İş Bulma Kolaylığı

  Yurtdışında YÖK denkliği olan bir üniversiteden mezun olan öğrencinin diploması Amerika, Kanada ve İngiltere'nin yanı sıra tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerde de tanınır. Öğrenci hem Türkiye'de hem de tüm bu ülkelerde kamu sektöründe veya global şirketlerde rahatlıkla iş bulabilir. Öğrencinin Lisans eğitimi aldığı ülke, eğitim kalitesi, iyi derecede bildiği yabancı dil(ler) işe alımlarda tercih edilmesini sağlar. Kısaca, yurtdışında bir üniversiteden mezun öğrencinin iş bulması veya isteyip başvurduğu bir işe kabul edilmesi Türkiye veya Kıbrıs'ta okuyan bir öğrenciye göre oldukça kolaydır.

  Mezuniyet Sonrası İş Hayatında Gelir Düzeyi

  Yurtdışında YÖK denkliği olan bir üniversiteden mezun olan öğrenci; sahip olduğu özgüven ve vizyonun yanı sıra, 4 yılın sonunda elde ettiği prestijli bir diploma, çok iyi derecede en az bir yabancı dil, 1 yıllık iş tecrübesi gibi özellikleri sayesinde iyi işlere kabul edilerek, iş hayatında kolay yükselerek daha iyi pozisyonlara gelir ve çok daha yüksek bir gelir düzeyine sahip olur.

  Kazandırdığı Sosyal Statü

  Bir bireyin yasam kalitesini, toplum içindeki yerini ve saygınlığını paradan ve güçten çok eğitim düzeyi ve kalitesi belirler. Her anne baba, çocuğunun toplum içinde yer edinmiş, kabul gören, saygın, gelir düzeyi ve yaşam standardı yüksek, refah ve mutluluk içinde yaşayan bir birey olmasını ister. Bunu da çok büyük oranda, gelişme çağında olan bireyin üniversite eğitiminin kalitesi ve kampüs yaşamının ona sundukları belirler. Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmak; sağladığı iyi eğitim, yurtdışı tecrübesi, kazandırdığı kültürel birikim ve toplum tarafından kabul gören prestijli bir diploma kişiye sosyal statü açısından çok şey kazandırır.

  Yurtdışında Üniversite Eğitimi Ayrıcalığını Armada Grandee ile Yaşayın!

  Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, üniversite yerleştirme hizmetleri konusunda uluslararası bir kuruluş olan BluePoint International Student Mobility Network aracılığı ile öğrencilerine hem Türkiye'de hem de eğitim almak istedikleri ülkede hizmet veriyor. BluePoint, uluslararası öğrenci değişimi ve öğrenci dolaşımı üzerine faaliyet göstermekte olan, birçok farklı ülkeden öğrencilerin "Öğrenci Hareketliliği" kapsamında değişik ülkelerde eğitim alabilmelerine olanak sağlayan, bunun için dünyanın birçok ülkesindeki temsilci ve servis sağlayıcı ağı ile örgütlenmiş olan bir kuruluştur.

  Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Türkiye'de iken size, bütçe ve hedeflerinize uygun bireysel analiz ve akademik danışmanlık ile uygun ülke, üniversite ve bölüm tespiti yapar. Üniversite başvuru ve kabul süreci yönetimi ve vize başvuru süreci yönetimini gerçekleştirir. Siz yurt dışındayken havaalanında karşılama ve transfer, şehir ve üniversite oryantasyonu, üniversite kayıt işlemleri, ikamet izni ve diğer resmi başvurularda danışmanlık, acil durum desteği gibi hizmetler sunmaktadır.

  Detaylı bilgi için www.armadagrandee. com adresini ziyaret edebilir ve 0 212 244 72 82 no'lu telefon numarasını arayabilirsiniz. 

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim