banner339
banner274

Whatsapp'ı kullanarak günde 400 çay satmaya başladı

İzmir'de çaycılık yapan Şevket Ali Uğurlu, anlık mesajlaşma programı WhatsApp'ı kullanarak bir günde 400 çay satmaya başladı.

Whatsapp'ı kullanarak günde 400 çay satmaya başladı
banner401
banner427

İzmir'in Torbalı ilçesinde yaşayan ve çaycılık yapan Şevket Ali Uğurlu, diyafon sistemini sökerek anlık mesajlaşma programı WhatsApp'ı kullanarak bir günde 400 çay satmaya başladı.

12 YILDIR ÇAYCILIK YAPIYOR

Torbalı ilçesine bağlı Tepeköy Mahallesinde 12 yıldır çaycılık yapan Şevket Ali Uğurlu, diyafon sistemini kaldırarak teknolojiye ayak uydurdu. Önce telsiz sistemine geçen Uğurlu, maliyetlerin yüksek olması nedeniyle telefonuna anlık mesajlaşma programı WhatsApp'ı yükledi. Uğurlu, daha sonrada bu program vasıtasıyla da 'Çaycı' isimli grup açarak müşterilerini bu gruba ekledi. 40 esnafı gruba ekleyen 12 yıllık çaycı, bir anda siparişlere yetişememeye başladı. Şevket Ali Uğurlu, sistemin oturmasıyla da satışlarını artırarak bir günde 400 çay satmaya başladı.

TALEPTEN MEMNUNUM

Müşterilerinin de bu yöntemi benimsediğini vurgulayan Uğurlu, şöyle konuştu: "Her dükkana telsiz koymak zorundaydım; ancak maliyeti fazla olduğu için bunu yapamıyordum. Müşterimin de dükkana gelip çay söylemek işine gelmiyordu. İlk günlerde müşterilerim WhatsApp'ı çok kullanmadığı için bocaladılar. Müşterilerime tek tek göstererek, 'Bu şekilde daha rahat sipariş verebilirsiniz' dedim. WhatsApp uygulaması sayesinde çay satışlarım arttı. Müşterilerim de ben de memnunuz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 08:57
banner218