banner339
banner313

Ümit Özdağ: Akacak her kandan Bahçeli sorumludur

Dün akşam konuşmaları sırasında saldırıya uğrayan MHP'li muhalifler Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu açıklama yaptılar. Halaçoğlu, 'Biz bu hareketlerle yılmayız' dedi, Özdağ ise, 'Akacak her kandan Bahçeli sorumludur' ifadesini kullandı.

Ümit Özdağ: Akacak her kandan Bahçeli sorumludur
banner401
banner427

Saldırıya uğrayan isimlerden Yusuf Halaçoğlu yaptığı açıklamada "Bizim böyle hareketlerle yılacağımızı sanıyorlarsa yanılıyorlar. Biz bir kişinin iktidarı için yola çıkmadık. Türkiye Cumhuriyeti'nin parlementer sistemi ve değerlerinin devamı için yola çıktık" dedi.

Halaçoğlu "Bu Anayasa'yı savunmak suç mu" diye sordu ve "Bu Anayasa'yı korumak için namusumuz ve şerefimiz üzerine yemin ettik" ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ: Bahçeli'nin dünkü emrinin sonucudur. Akacak her damla kandan o sorumludur

Ümit Özdağ Odatv'ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Bana 2005'te de Silifki'de saldırmışlardı. Polis havaya ateş açınca dağıldılar. Ancak bu saldırıda polisin açık ihmali olduğunu düşünüyorum. Çünkü tek bir merdiven vardı, orayı açık bıraktılar. Kaçacağımızı düşünüyorlardı ama oturduk. Polis bizi korumak zorunda kaldı."

Özdağ saldırıyla ilgili "Bu, Bahçeli'nin dünkü emrinin sonucudur. Akacak her damla kandan o sorumludur" dedi.

Meral Akşener'den saldırıya ilişkin açıklama

Meral Akşener ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Sayın Özdağ ve Sayın Halaçoğlu'na konferans sırasında Silifke'de yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ey demokrasi..geldiysen kapıya üç kez vur!!" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 11:50
banner218