banner4

Şoför koltuğunda kurşun yağmuru

İzmir'de müşteri gibi bindikleri taksi şoförü Hüseyin Sever'i tabancayla öldüren iki şüpheli, başka bir taksiye binerek kaçtı

Şoför koltuğunda kurşun yağmuru
banner26

İzmir'de Dokuz Eylül Hastane Taksi Durağı'na bağlı çalışan 59 yaşındaki Hüseyin Sever, taksisine binen kimliği belirsiz iki kişiyi bornova ilçesine götürdü. Bir sokakta taksiyi durduran iki kişi, arabadan indikten sonra şoför koltuğundaki Sever'i tabancayla vurdu. İki şüpheli sokak içerisinde kendilerini bekleyen bir başka taksiye binerek uzaklaştı. Hüseyin Sever'in taksisi yerin eğimli olması nedeniyle kayarak 50 metre ileride bir firmanın önünde durdu.

Planlı bir cinayet kurbanı

Firmanın gece bekçisi, silah seslerini duyması ardından, polise haber verdi. Taksici Sever, hayatını kaybederken cebindeki paraların alınmadığı anlaşıldı. Olayı bildiren bekçinin ifadesine başvuran polis, çevrede bulunan işyerlerinin güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, taksimetresinde 43 lira yazılı olan taksinin kent içinde nerelere gittiğini tespit etmek için, GPS kayıtları üzerinden çalışma başlattı.

Hüseyin Sever'in birlikte çalıştığı oğlu Ali Osman Sever'in ve durakta bulunan diğer taksi şoförlerinin de ifadesine başvuruldu. Sever'in cesedi olay yerindeki incelenme ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis ekipleri 4 çocuk babası Hüseyin Sever'in planlı bir cinayete kurban gittiği üzerinde duruyor.

milliyet

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 13:42

banner74

banner73