banner116
banner92

Şehit Kızının Gözyaşları Yürek Dağladı

Van'da şehit düşen polis memuru Önder Ertaş, Eyüp Sultan Camisi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Kızının Gözyaşları Yürek Dağladı
banner94
banner26

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı törende, gözler şehidin 8 yaşındaki kızı Erva'daydı. Tören boyunca büyük bir metanetle ağlamamak için kendini tutan küçük kız, babasını sonsuzluğa uğurlandığı son anlarda gözyaşlarına engel olamadı. İki damla yaş küçük kızın gözlerinden sel olup akarken, törene katılanların yaşadığı hüzün doruğa ulaştı.

Van'da terör örgütüne yönelik operasyonda şehit düşen Özel Harekat Polisi Önder Ertaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Eyüp Sultan Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazına şehidin yakınları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, askeri ve mülki erkan, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada şehit polis memurunun babası Durmuş Ali Ertaş'a taziyelerini iletti.

Şehit polisin eşi Arzu Ertaş, annesi Emine Ertaş, kızı Erva Ertaş ise tören boyunca tabutun yanından ayrılmadı.

Tören boyunca gözler şehit polisin 8 yaşındaki kızı Erva'nın üzerindeydi. Küçük kızın babasının tabutuna dokunduğu anlar izleyenlerin yüreklerini burktu.

Törende büyük bir metanetle ağlamamak için kendini tutan küçük kız, babasını sonsuzluğa uğurlandığı son anlarda gözyaşlarına engel olamadı.

İki damla yaş küçük kızın gözlerinden sel olup akarken, küçük Erva'nın, "Babacığımben sana gitme demiştim, dinlemedin" şeklindeki sözleri herkesi duygulandırdı.

Küçük Erva'nın gözyaşları cami avlusunu dolduranların duygularına da tercüman olurken, onu akrabaları sakinleştirdi.

Cenaze namazını kıldıran İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, şehit düşen Önder Ertaş'a rahmet diledi, terörle mücadele edenler için de dua etti.

Yaran, "Her türlü terörden ve teröristten, sen bizleri ve ülkemizi ve bütün dünyayı muhafaza eyle ya Rabbi. Senin yolunda fedai can eden şehitlerimize rahmet eyle ya Rabbi" ifadelerini kullandı. Şehit polisin naaşı cenaze namazının ailesi ve silah arkadaşları tarafından toprağa verilmek üzere Edirnekapı Polis Şehitliği'ne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 16:25
banner118