banner339
banner313

Promosyonlar Mart'ta ödenmeye başlanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu AA'nın sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu, emeklilere promosypn için tarih verdi.

Promosyonlar Mart'ta ödenmeye başlanacak
banner401
banner427

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu. Kredi derecelendirme kuruluşlarının kararlarını değerlendiren Bakan Müezzinoğlu, "Türkiye'nin ekonomisi bugün dinamikleri, ihracatı ve üretimiyle Yunanistan'ı 10'a değil 100'e katlar. Ama onun puanı düşmez hatta yükselir. Niye? Burada hesap ekonomik değil, siyasi." dedi.

Müezzinoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Emeklilere banka  promosyonu) Mart ayı itibarıyla promosyonlar ödenmeye başlanacak. Bu hafta kamu  bankaları ve özel bankalar da dahil protokolün imzalanmasıyla ilgili son  rötuşları, dün son şeklini bankalara gönderdik. Kanaatim o ki yarın itibarıyla  bitirmiş olacağız.

(Borçların yeniden  yapılandırılması) Bizim de Maliyenin de beklediğinin çok ötesinde bir müracaat  oldu. Maliyenin müracaatları 80 milyarın üzerinde, bizde de 43 milyarın üzerinde  bir yapılandırma gerçekleşti. Peşinatlarla birlikte ilk ay taksitlerinde biz  yaklaşık 4,5 milyar lira tahsilatı yaptık.

'AHİLİK FONU ŞUBATTA YASALAŞACAK'

(Ahilik Fonu) Bakanlar Kurulunda imzada, tamamlandı. Sayın Başbakanımızın imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisine geçecek. 7 Şubat'ta Meclis açıldığında, komisyonda görüşmelerimizi ilk hafta tamamlarız diye düşünüyoruz ve ikinci hafta da inşallah Şubat ayında, Esnaf Ahilik Sandığı'nın yasalaşmasını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 10:49
banner218