banner339
banner313

Parasal sisteme karşıyım dedi, otomobille bankaya girdi!

Antalya'da 28 yaşındaki Cem Mustafa D. isimli şahıs, otomobiliyle bir bankaya girdi. Bankanın sistem odasını yakmak üzereyken yakalanan Demir, "Parasal sisteme tek başına olan bir direniştir bu. Bankaya girmeye çalıştım. Yeni bankalarda buluşmak üzere ded

Parasal sisteme karşıyım dedi, otomobille bankaya girdi!
banner401
banner427

Olay, Muratpaşa İlçesi Şarampol Mahallesi İstiklal Kavşağı üzerinde bulunan özel bir bankanın şubesinde sabaha doğru saat 04.00 sıralarında meydana geldi. 28 yaşındaki Cem Mustafa D.'nin idaresindeki otomobilin banka şubesinden içeri girdiğini gören bir kişi kaza olduğu düşüncesiyle durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine kısa sürede gelen polis ekipleri otomobilin bankanın giriş kapı ve camlarını kırdığını ancak otomobil sürücüsünün ortalarda olmadığını gördü.

BANKAYI YAKMAK ÜZEREYKEN YAKALANDI

Bankanın üst katlarından gelen gürültüyü duyan polis ekipleri gürültünün geldiği yere çıkınca büyük şaşkınlık yaşadı. Polisler, masalarda duran monitör ve bilgisayarlar başta olmak üzere tüm ofis malzemelerini yerlere saçan Cem Mustafa D.'yi eline aldığı bir deste kâğıdı tutuşturup sistem odasını yakmaya çalışırken buldu. Gözaltına alınan şahıs elleri kelepçelenip ekip aracına götürüldü.

"EKONOMİK SİSTEME KARŞIYIM"

Banka şubesini adeta talan eden zanlı, içtiği bir bira kutusunu da bankanın içerisinde bıraktı. Trafik polislerinin alkol muayenesinden geçirdiği Demir'de yasal sınırın altında bir değer olan 0,44 promil alkol çıktı. Cem Mustafa D. "Parasal sisteme tek başına olan bir direniştir bu. Herkesin borcu yok mu bankaya? Bankaya girmeye çalıştım, yeni bankalarda buluşmak üzere. Banka olur ya da parayla dönen her şey olur. Parasal sisteme karşıyım. Yürümüyor çünkü. Parasal sistemin insanlar üzerindeki etkisi kötü sonuçlar doğuruyor" dedi.

Detaylı sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürülen Cem Mustafa D.'nin daha önceden görev başındaki memura mukavemet nedeniyle hakkında işlem yapıldığı öğrenildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından banka şubesi banka güvenlik görevlilerine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 09:42
banner218