banner339
banner313

Muhalefetten hükümete tepki: Şehitler arasında ayrım olur mu?

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların yakınları için yapılan düzenleme CHP ve MHP parti gruplarının gündemindeydi.

Muhalefetten hükümete tepki: Şehitler arasında ayrım olur mu?
banner401
banner427

 Nedeni ise 15 Temmuz'da şehit olanların yakınlarına, terör sebebiyle şehit olanlardan daha yüksek aylık bağlanması. Hem CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hem MHP lideri Devlet Bahçeli, "Şehitler arasında ayrım olur mu?" diye sordu. Bahçeli düzenlemeyi skandal diye niteledi.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kanun hükmünde kararname ile televizyon kanallarının kapatılmasına tepki gösterdi, "Canlı yayında ekranlara el koymak bir darbe geleneğidir" dedi.

Kılıçdaroğlu, olağanüstü hal kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname ile bazı televizyan kanallarının kapatılmasına Twitter hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu "Canlı yayında ekranlara el koymak bir darbe geleneğidir. Demokrasi, sivil darbeye ve diktatörlüğe boyun eğmeyen özgür basın ile yükselir! Bir ülke 14 yılda darbe yapılabilecek bir ülke haline geldiyse, 14 yıldır bu ülkeyi yönetenler mağdur değil ancak ve ancak sorumlu olurlar" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 11:02
banner218