banner339
banner313

MHP'nin referandum kampanyası belli oldu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin 16 Nisan referandumu için belirlediği kampanya stratejisini açıkladı.

MHP'nin referandum kampanyası belli oldu
banner401
banner427

Türkiye'nin yönetim sistemini değiştirecek anayasa değişikliklerine destek veren MHP'nin 16 Nisan referandumu için kampanya stratejisi belli oldu. 'Bu ülke için bir yeminimiz var, vazgeçilemez' sloganı ile kampanya yapacak olan MHP, 'Türkiye İçin Evet', 'Yeminim Var', 'Şimdi Evet Haydi Türkiye' adlı şarkılarla destek isteyecek. MHP, 40'a yakın ilde de salon toplantısı ve miting düzenleyecek.

​YALÇIN: KAMPANYA ÇALIŞMALARINI 26 KASIM 2016'DA BURSA'DAN BAŞLATTIK
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'
ın yaptığı açıklamada, MHP'nin 16 Nisan referandum kampanyasına ilişkin bilgi verdi. MHP'de kampanya çalışmalarının çok erken başlatıldığını kaydeden Yalçın, geçen Kasım ayından itibaren siyasi gelişmeler hakkında teşkilat ve seçmenlerin bilgilendirilmesi amacıyla genel merkez yöneticileri, başkanlık divanı üyesi ve milletvekillerinin katıldığı kapalı salon toplantıları yapıldığını kaydetti. Söz konusu toplantıların, Anayasa değişikliğiyle ilgili temasların sürdüğü günlerde 26 Kasım 2016'da Bursa'dan başlatıldığını kaydeden Yalçın, şunları ifade etti:

"Bu çerçevede şimdiye kadar Bursa, İstanbul, Trabzon, İzmir, Gaziantep, Kocaeli, Zonguldak, Muğla, Denizli, Samsun, Hatay, Erzurum, Aydın, Konya, Eskişehir ve Antalya'da siyasi gelişmelerle ilgili bilgilendirme amaçlı salon toplantıları düzenlenmiştir. MHP’de, mitingler kadar salon toplantıları da önemsenmektedir. Çünkü bu sayede, partimizin yetkili kurullarında çalışan arkadaşlarımız, partililerimiz ve teşkilat mensuplarıyla yakından temasa gelmekte, sebep ve gerekçeleriyle birlikte MHP’nin tutumunu ayrıntılı olarak anlatma fırsatı bulunmaktadır. Toplantılar tertiplenirken, bölgesel şartlar doğrultusunda en geniş kalabalıklara ulaşılması esası dikkate alınmaktadır."

40 BÜYÜK İLDE SALON TOLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLECEK'

MHP'li Yalçın, salon toplantılarının önümüzdeki günlerde de sürdürüleceğini ve toplam 40 büyük ilde gerçekleştirilmesini hedeflediklerini söyledi. Yalçın'ın verdiği bilgiye göre; Adana ve Çorum’da 4 Mart'ta, Tekirdağ ve Sakarya'da 5 Mart'ta, Nevşehir, Elazığ, Manisa, Kütahya ve Tokat’ta 11 Mart’ta, Bartın’da 12 Mart’ta, Düzce’de17 Mart’ta, Kayseri'de 18 Mart'ta, Isparta’da 24 Mart’ta, Amasya ve Burdur’da 25 Mart’ta, Ordu’da da 26 Mart’ta salon toplantıları yapılacacak. Giresun, Uşak, Aksaray, Kahramanmaraş ve Kastamonu illerinde düzenlenecek kapalı salon toplantılarının tarihi ise önümüzdeki günlerde netleştirilecek.

'İSTANBUL MİTİNGİ 9 NİSAN'DA'

Kampanya sürecinde MHP bazı illerde de miting düzenleyecek. Buna göre, 18 Mart’ta Elazığ’da, 24 Mart’ta Bursa’da, 25 Mart’ta Kayseri’de, 26 Mart’ta Erzurum’da, 1 Nisan’da Sakarya’da, 2 Nisan’da Ordu’da, 7 Nisan’da Afyon’da, 8 Nisan’da Antalya’da, 9 Nisan’da ise İstanbul’da açık hava toplantıları düzenlenecek. MHP ayrıca, Alpaslan Türkeş’in ölüm yıldönümünde 4 Nisan'da da Ankara’da anma toplantısı düzenleyecek.

MHP'NİN KAMPANYA SLOGANI: BU ÜLKE İÇİN BİR YEMİNİMİZ VAR, VAZGEÇİLMEZ

MHP'li Semih Yalçın, kampanya çalışmalarının afiş, broşür ve kitapçıklarla destekleneceğini belirtirken, kampanya süresince çalınmak üzere 3 adet müzik parçasının da bestelendiğini kaydetti. Yalçın, bu bestelerin de 'Türkiye İçin Evet', 'Yeminim Var', 'Şimdi Evet Haydi Türkiye' adında olduğunu bildirdi. Yalçın, "Daha önce de kamuoyuna açıklandığı üzere MHP’nin kampanya sırasında kullanacağı ana slogan, 'Bu ülke için bir yeminimiz var, vazgeçilemez' olacaktır" dedi.

MHP’nin referandumda 'Evet' diyeceğinin açıklanmasının, bazı çevrelerce kasıtlı olarak AKP iktidarına destek vermek olarak kamuoyuna yansıtılması gayretlerinin sürdürdüğünü kaydeden Yalçın, bu iddiaların 'gerçeği setretmek, doğruları örtmek için kurgulanmış yalanlar' olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 13:52
banner218