banner339
banner391
banner274

Meteoroloji 4 gün için uyarıda bulundu

Hava sıcaklıkları 31 Ekim Pazartesi gününden itibaren yurdun kuzeybatı kesimlerden başlayarak, 2 Kasım Çarşamba gününe kadar hissedilir derecede düşecek ve daha sonra tekrar artmaya başlayacak.

banner362
Meteoroloji 4 gün için uyarıda bulundu
banner385

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının 31 Ekim Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak, çarşamba gününe kadar 3 ila 8 derece düşeceğini bildirdi. Meteoroloji, ayrıca sıcaklık artışının perşembe gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak, tekrar artacağını duyurdu. 
 
Meteoroloji'den yapılan açıklamada, hafta ortasına kadar kuzey ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli yağışların beklendiği belirtildi. Meteoroloji, ayrıca yurt genelinde bu hafta ortasına kadar görülecek kuvvetli yağışlar, yüksek kesimlerde kar yağışları ile iç kesimlerde sıcaklıkların gece saatlerinde sıfır derecenin altına düşmesi nedeniyle görülebilecek don olaylarının meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu. Meteoroloji'nin pazartesi, salı ve çarşamba günleri günü için hava tahmini şöyle: 
 
"Pazartesi günü; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin yağışlı diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
Yağışların;  Batı Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Kastamonu'nun kuzey ilçeleri) , Doğu Karadeniz (Rize, Artvin'in kuzey ilçeleri ve Trabzon) , Doğu Anadolu'nun güneydoğusu (Hakkari, Bitlis, Van ve Şırnak ) ,  Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Batman, Siirt, Mardin) ile Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki düşmeye bağlı olarak Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 
 
Salı günü; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz kıyıları,  Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin yağışlı diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Kastamonu'nun kuzey ilçeleri) , Doğu Karadeniz (Rize, Trabzon'un doğusu ve Artvin'in kuzey ilçeleri) , Doğu Anadolu'nun güneydoğusu (Hakkari, Bitlis, Van, Ağrı, Muş, Iğdırve Şırnak ) ,  Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusu (Batman, Siirt, Mardin, Şanlıurfa ve Kilis) ile Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışların,  Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu, Karadeniz'in yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.
 
Çarşamba günü; ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların genellikle yağmur,  Doğu Karadeniz'in yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor."
 
 Kar bekleniyor
 
 1 Kasım Salı günü ise, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz  kıyıları,  Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin  yağışlı diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin edilirken, bu yağışların  Batı Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Kastamonu'nun kuzey ilçeleri), Doğu  Karadeniz (Rize, Trabzon'un doğusu ve Artvin'in kuzey ilçeleri), Doğu Anadolu'nun  güneydoğusu (Hakkari, Bitlis, Van, Ağrı, Muş, Iğdır ve Şırnak),  Güneydoğu  Anadolu'nun güney ve doğusu (Batman, Siirt, Mardin, Şanlıurfa ve Kilis) ile Hatay  çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
 
Genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışların,  Doğu Anadolu'nun  kuzeydoğu, Karadeniz'in yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğu yükseklerinde  kar şeklinde olması bekleniyor.
 
Çarşamba günü de ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek  yağışların genellikle yağmur,  Doğu Karadeniz'in yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun  doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor.
 
Don uyarısı
 
 Meteoroloji, bu hafta ortasına kadar yurtta görülecek kuvvetli  yağışların, yüksek kesimlerde kar şeklinde olması, iç kesimlerde de sıcaklıkların  gece saatlerinde sıfır derecenin altına düşmesi nedeniyle don olayları  görülebileceğini belirterek, bunun meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı  vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2016, 17:54
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k