banner339
banner313

Meclis'te kadına yönelik şiddet teklifi reddedildi

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kadın cinayetlerinin önlenmesi için TBMM'ye kanun teklifi sundu. Tanrıkulu'nun sunduğu yasa teklifi Meclis'çe reddedildi.

Meclis'te kadına yönelik şiddet teklifi reddedildi
banner401
banner427

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun kadına yönelik şiddetin önlenmesi için TBMM'ye sunduğu yasa teklifi reddedildi.

Birgün'ün haberine göre, Tanrıkulu, "kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerinin önlenmesi"ne ilişkin verdiği yasa teklifi meclise sunuldu. Tanrıkulu'nun ceza yasasında ve ceza infaz yasasında 11 maddeye “kadına karşı toplumsal cinayete ve şiddete dayalı” cümlesinin eklenmesine dair sunduğu teklif hükümetçe reddedildi.

Meclis'te yasa teklifi hakkında söz alan ve kadın örgütleriyle birlikte, onların katkısıyla bu yasa teklifini hazırladıklarını belirten Tanrıkulu, bugün kadınların karşı karşıya olduğu ağır koşullara vurgu yaptı. Yasa teklifini AK Parti ve MHP'li grup başkanvekillerine de gönderdiklerini belirten Tanrıkulu, "AK Parti grup başkanvekilleri böyle bir güzellik yapabilirsiniz. Yani ilk defa muhalefetten gelen bir öneriyi hiç olmazsa komisyona havale edilmek üzere gündeme aldırabilirsiniz" dedi.

Tanrıkulu'nun kadına yönelik şiddete karşı Meclis'e sunduğu yasa teklifi reddedildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 11:43
banner218