banner339
banner313

Kurtulmuş: İlk bilgiler koordinasyon yanlışlığı

Rus uçaklarının yanlışlıkla El Bab'daki Türk askerinin olduğu bir binayı vurmasını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Bütünüyle bir kazadır" dedi.

Kurtulmuş: İlk bilgiler koordinasyon yanlışlığı
banner401
banner427

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, El Bab'da görev yapan Türk askerlerinin bulunduğu binanın yanlışlıkla vurulması ve üç askerin hayatını kaybetmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Olayın tüm detaylarıyla aydınlatılması için araştırma yapıldığını kaydeden Kurtulmuş, "İlk bilgiler koordinasyon yanlışlığı, yanlış bir koordinasyon, herhangi bir şekilde maalesef istem dışı meydana gelmiş bir olaydır. Bütünüyle bir kazadır ilk bilgilere göre ama bunun nasıl vuku bulduğu, bu aradaki koordinasyon meselesinin nasıl bu kadar atladığı ortaya konulacaktır. Oradaki mücadelede anlaşılıyor ki çok daha yakın bir koordinasyona ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da kısa süre önce yaptığı açıklamada, Rus uçaklarının Türkiye'den alınan koordinasyonlar doğrultusunda operasyon düzenlediğinin altını çizerek, "Orada Türk askerlerinin bulunmaması gerekiyordu" demişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 13:24
banner218