banner339
banner313

Kremlin: TSK'yi TSK'nin verdiği koordinatla vurduk!

Rusya'nın El Bab'da üç Türk askerinin ölümüne yol açan hava saldırısı hakkında Kremlin'den açıklama: Ordumuz Türkiyeli ortaklarımızın verdiği koordinatlara göre hareket ediyordu.

Kremlin: TSK'yi TSK'nin verdiği koordinatla vurduk!
banner401
banner427

Bir Rus uçağının Suriye’de üç Türk askerinin ölümüne yol açan hava saldırısı hakkında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ofisinden de açıklama geldi. Kremlin açıklamasında, askerleri vuran uçağın ‘Türk ordusunun verdiği koordinatlarla hareket ettiği’ belirtildi.

Basın toplantısı düzenleyen Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, ellerindeki koordinatlara göre ‘Türk askerlerinin o sırada orada olmaması gerektiğini’ söyledi. “Yaşanan olayın sebepleri açık” diyen Peskov, “Ne yazık ki, bizim ordumuz teröristlere karşı hava saldırıları düzenlerken, Türkiyeli ortaklarımızın verdiği koordinatlara göre hareket ediyordu ve o koordinatlarda Türk askerlerinin bulunmaması gerekiyordu. Bu kasıtsız saldırı bu nedenle meydana geldi” ifadelerini kullandı.

Kremlin sözcüsü, “Yaşananın, koordinat paylaşımında işbirliği eksikliğinden kaynaklandığını söyleyebilirim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 13:06
banner218