banner339
banner313

Kozmetik patronu da telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu

Islak mendilin Türkiye'deki ilk üreticilerinden İzzet Zavaro'yu yeğeni gibi arayan dolandırıcılar 85 bin lira ve 15 bin dolar aldı. Dolandırıcılar üçüncü kez para isteyince yakayı ele verdiler.

Kozmetik patronu da telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu
banner401
banner427

Kozmetikçi İzzet Zavaro da telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu.

Habertürk Gazetesi’nden Yusuf Doğan’ın haberine göre, 23 Şubat’ta İstanbul’da yaşayan 77 yaşındaki kozmetikçi işadamı İzzet Zavaro’yu arayan sahtekârlar, bu defa aile içi ilişkileri kullandı. Türkiye’de ıslak mendilin ilk üreticilerinden Zavaro’yu  23 Şubat’ta ev telefonundan arayan kişi, ‘Ben yeğeninizim’ deyip para istedi. İşadamı, eve gelen ve ‘yeğeninin arkadaşı’ olarak bildiği kişiye 15 bin TL ve 15 bin dolar verdi.

Ertesi gün tekrar arayan ‘yeğen’ 100 bin TL daha istedi. İkinci denemede 70 bin TL alabilen dolandırıcılar, birkaç gün sonra tekrar arayıp 200 bin TL daha istediğinde İzzet Zavaro şüphelendi. Gerçek yeğenini arayıp konuşunca dolandırıldığını anlayan Zavaro hemen polise gitti.

Bu sırada dolandırıcılar aramaya devam etti. Zavaro polisin talimatları doğrultusunda dolandırıcılarla konuşmayı kesmedi ve parayı vereceğini söyledi. Beşiktaş Asayiş Büro ekipleri bankada ve evde güvenlik önlemi aldı.

Zavaro’dan içi ıslak mendil dolu zarfı alan dolandırıcı binadan çıkarken, diğer dolandırıcı da arabada beklediği sırada yakalandı. Borçlarını ödemek için bu işi yaptıklarını söyleyen Nazim B. (31) ve Muhammet A. (24) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 09:24
banner218