banner339
banner274

Koyun keçi birliğine kayyum heyeti

İzmir Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin Cafer Gülpınar'ın kazandığı genel kurul ile ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararı iptal edilirken kayyum atanmasına karar verildi.

Koyun keçi birliğine kayyum heyeti
banner401
banner399

3 KİŞİLİK KAYYUM HEYETİ 

İzmir Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin 20 Temmuz'da gerçekleşen ve ardından yargıya taşınan genel kurulu ile ilgili önemli bir karar verildi.

Cafer Gülpınar'ın, 8 yıldır başkanlığı sürdüren Özer Türer'i 12 oyla geride bırakarak seçimi kazanmış, ancak İzmir 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, genel kurulun iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açılan davada, yürütmenin durdurulması kararı vermişti. Mahkeme, birlik görevini tedbiren eski başkan Özer Türer’e teslim etmişti. Ancak seçimi kazanan ve haksızlığa uğradığını belirten Cafer Gülpınar'ın yaptığı itiraz sonrası mahkeme önemli bir karara imza attı. 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, yarın (Cuma) birlik yönetimine 3 kişilik kayyum heyeti atanmasına karar verdi.

GÜLPINAR: "DERDİMİZ ÜRETİCİ" 

Haklarıyla kazandıklarına inandıkları genel kurulun yargıya taşınmasının birliğe zarar verdiğini belirten Cafer Gülpınar, "Tek derdimiz üreticinin memnun olması" dedi. Kayyum kararını kötünün iyisi olarak adlandıran, genel kurulda ibra edilmeyen Türer ve yönetiminin bu kararla birlikle ilişkisinin kesildiğini belirten Gülpınar, şöyle konuştu: "Özer Türer ve yönetiminin birlikle ilişkisi kayyum kararı ile ortadan kalktı. Fakat birlik görevlerini yerine getiremiyor. Üreticiye ulaşıp dertlerini dinleyemiyor. Buna çok üzülüyoruz. Bu seçim bizim hakkımızdı, ancak mahkeme böyle takdir etti. Biz üretici mağdur olmasın istiyor ve böyle gidecekse yeniden seçime hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Bizim için üretici önemlidir."

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 11:39
banner218