banner339
banner274

Korkunç bir olay: Öldürdü, cesedini parçalayıp tuvalet çukuruna attı... İşte cezası!

Antalya’da 56 yaşındaki İzzet Demiröz’ü öldürdükten sonra cesedini parçalayıp poşetlere koyup tuvalet çukuruna attığı iddia edilen 53 yaşındaki Fadime S. ile 26 yaşındaki Ahmed B. hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.

Korkunç bir olay: Öldürdü, cesedini parçalayıp tuvalet çukuruna attı... İşte cezası!
banner401
banner399

Aksu İlçesi’nde oturan DSİ’den emekli İzzet Demiröz, geçen haziran ayında eşi Nermin Demiröz’e, ’Kayseri’ye gidiyorum. Birkaç gün kalıp geleceğim’ yazılı mesaj gönderdi. Sonrasında haber alamayan Nermin Demiröz, eşini aramaya başladı. Bir süre sonra İzzet Demiröz’ün aracı, geçmişte ilişkisi olduğu öne sürülen Fadime S. adlı iki çocukannesi kadının Altınova’daki evinin yakınlarında bulundu. Fadime S.’ye İzzet Demiröz’ü görüp görmediklerini soran aile, olumsuz yanıt alınca durumu polise bildirdi.

PARÇALANAN CESET TUVALET ÇUKURUNDA

1 yıldır Ahmed B. ile ilişkisi olduğu tespit edilen Fadime S. teknik takibe alındı.Telefon konuşmalarından İzzet Demiröz’ü öldürdükleri tespit edilen ikili, polisteki sorgularında suçlarını itiraf etti. Eve çağırıp öldürdükleri İzzet Demiröz’ün cesedini parçalara ayırdıktan sonra poşetlere doldurup, Ahmed B.nin babasının Altınova Mahallesi’ndeki evinin tuvalet çukuruna attıkları ve çukurun kapağını kaynakla kapattıkları tespit edilen 2 şüpheli tutuklandı.

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 7’nci duruşmasında, savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, Fadime S. ile İzzet Demiröz arasında duygusal ilişki olduğu belirtildi. Zaman zaman İzzet Demiröz’ün Fadime S.’nin evine gittiği belirtilen mütalaada, Fadime S.’nin aynı zamanda Ahmed B. ile de ilişkisi olduğu belirtildi. Belirlenemeyen nedenle S. ile B.’nin İzzet Demiröz’ü öldürmeye karar verdiği ileri sürülen mütalaada, olaygünü de planın hayata geçirildiği belirtildi. Mütalaada, sanıkarın ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum edilmesi istendi.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Ahmed B. mütalaaya karşı bir diyeceği olmadığını söyledi. Fadime S. ise İzzet Demiröz’ü öldürmediklerini iddia etti. Demiröz’ün kalp krizi geçirip kendi kendine öldüğünü, cesetten kurtulmak için parçalara ayırıp çukura attıklarını iddia eden Fadime S. öne sürüldüğü gibi İzzet Demiröz ile bir ilişkisi de olmadığını savundu.

İzzet Demiröz’ün eşi Nermin Demiröz ile oğlu Deniz Demiröz, savcının mütalaasına diyecekleri olmadığını söyledi. Sanık avukatlarının esas hakkındaki mütalaaya karşı süre talep etmesi üzerine duruşma ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 09:20
banner218