banner4

Kocası evini yıktı onun direnişi bitmedi

Antalya'da boşanma davası açtığı eşi tarafından kaldığı evi yıkılan kadına komşuları sahip çıktı. 40 yaşındaki 1 çocuk annesi kadın, harabeye dönen evden, hakkını alıncaya kadar çıkmayacağını söyledi.

Kocası evini yıktı onun direnişi bitmedi
banner26

Kepez ilçesi Varsak Karşıyaka Mahallesi'nde 650 metrekare arsada kurulu olan iki katlı müstakil evde yaşayan 1 çocuk annesi Gülbahar D., 16 yıldır evli olduğueşine 4 yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtı. Alt katında kiracının kaldığı evin üst katında oğlu ile yaşayan Gülbahar D.'ye eşi Ö.D. evi boşaltmasını ve müteahhide verdiğini söyledi.

Gülbahar D.'nin çıkmaması üzerine Ö.D., kendisine ait olan evin elektrik ve suyunu kestirdi. Hakkını almadan evi boşaltmayan Gülbahar D., tüm baskılar ve yokluğa rağmen evi boşaltmadı. Bunun üzerine Ö.D., dün sabah saatlerinde eve gelerek eşyaları boşalttı. Ardından kepçe yardımıyla evin pencere ve duvarlarını yoktu. Kepçenin yaklaşamadığı yerdeki iki oda sağlam kaldı. Eşinin bütün eşyalarını alan, Ö.D. evden ayrıldı.

Komşularının haber vermesi üzerine eve gelen Gülay D. gördüğü manzara karşısında büyük şok yaşadı. Ne yapacağını şaşıran Gülay D., yıkıntılar arasında kalan eşyalarının kurtarmanın telaşına düştü. Komşularının yardımıyla eşyalarını sağlam odaya taşıyan Gülay D., polise giderek şikayetçi olurken, durumu avukatıyla paylaştı. Giyecek kıyafeti dahi kalmayan ve sokakta kalan gözü yaşlı kadına komşuları sahip çıktı. Gülay D., yılların emeği ile evini düzenlediğini söylerken, hakkını alana kadar mücadelesine devam edeceğini kaydetti.

"ELEKTRİK VE SU OLMAYAN EVDE KALIYOR"

Yıkılan evinin odalarını gezen Gülay D., eve gelen müteahhide hakkını alması halinde evi boşaltacağını söylediğini belirti. Eşinin ve müteahhidin isteklerine olumlu yaklaşmadığını dile getiren Gülay D., "Eşimin bana bir ev ve masraflarımı vermesini istedim. Sonra evden çıkacağımı söyledim. Ama buna yanaşmadılar. Bunun üzerine 1.5 ay önce evin elektrik ve suyunu kapattırdı. O gün, bugün su ve elektrik olmasa da sabrediyor, evde kalıyordum. Dün sabah işe gittim. Komşularım aradı, 'Evin yıkılıyor, eşyaların gidiyor, çabuk gel' diye. Polisi aradım. Onlar gelinceye kadar zaten evi yıkmışlar. Alacağını almış ve gitmiş" dedi.

"KADIN HAKKI YOK MU?"

Eve geldiğinde harabe ile karşılaştığını kaydeden Gülay D., "Dört yıldır eşimle ayrı yaşıyordum. Bir çocuğumla bıraktı gitti beni. Tek derdi paraydı. Geçtiğimiz Nisan ayında elektrik ve suyu kestirince ben de ertesi gün boşanma davası açtım. Mağduriyetimin giderilmesini istedim. Evden de çıkmayınca beni bezdirme amacıyla böyle bir yola başvurdu. Evi yıkmış, eşyalarımı götürmüş. Ufak tefek eşyalar kalmış bana. Evi tamamen boşaltmış. Ben şimdi ne yapacağım. Kadın hakkı diye bir şey yok mu? Neden bizleri korumuyorlar? Bana bir ev versin gitsin. Başka bir şey istemiyorum" şeklinde konuştu.

KOMŞULARI SAHİP ÇIKTI

Kendisine komşularının sahip çıktığını belirten Gülay D., "Bugün nerede kalacağımı bilmiyorum. Allah büyük. Sokakta kaldım. Eşim telefonuma da cevap vermiyor. Kendisi de aramadı. Ölümüm de onun elindense yapacak bir şey yok. Allah büyük. Ben önce Allah'ıma sonra adalete güveniyorum. Evden çıkmayacağım. Sonuna kadar mücadele edeceğim. Çok emek verdim bu eve" dedi.

KIYAFETLERİNİ BİLE GÖTÜRMÜŞ

Tek yardımcısının komşuları olduğunu ifade eden Gülay D,. "İşe de gidemiyorum. Üzerime giyecek kıyafetim kalmadı. İç çamaşırına varıncaya kadar götürmüş. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 14:44