banner339
banner313

'Kocan gözaltında' dediler, yüzüğünü çaldılar

Sahte polisler Adana'da bir kadını dolandırdı. 'Kocan gözaltında' diye dolandırılan kadın, evlilik yüzüğünü ve küpesini sattı.

'Kocan gözaltında' dediler, yüzüğünü çaldılar
banner401
banner427

Adana’da 26 yaşındaki Saniye İpek, kendisini arayıp eşinin gözaltında olduğunu söyleyen sahte polislere inanıp, evlilik yüzüğü ile kulağındaki küpesini kuyumcuya bozdurup, verilen hesaba 2 bin 900 lira yatırdı. Dolandırıldığını anlayan kadın kuyumcuya döndü. Kuyumcu ile birlikte PTT şubesine gitti ancak parasını kurtaramadı. Bu anlar güvenlik güvenlik kamerasına yansıdı.

Merkez Seyhan İlçesi İstiklal Mahallesi’nde oturan Saniye İpek’i telefonla arayan bir kişi komiser olduğunu söyleyerek bir çetenin eşinin kimlik bilgilerini kullanarak kanunsuz işler yaptığını, bu nedenle eşini gözaltına aldıklarını öne sürdü. Telefondaki dolandırıcı, “Biz eşinizin masum olduğunu biliyoruz, bu nedenle gizli bir soruşturma yürütüyoruz. Operasyonun sonunda eşinizin masum olduğunu kanıtlayacağız, gerçek suçluları da yakalayacağız” diyerek telekonferans yöntemiyle eşinin sesini de dinletti. Dolandırıcı, telsiz sesi de dinlettiği kadına, “Operasyonun sonuçlanması için vereceğim hesaba para yatırmanız gerekiyor, aksi taktirde kocanız cezaevine girer” dedi. Korkan kadın, evde para olmadığını altınlarının olduğunu söyledi. Sahte komiser hemen genç kadına kuyumcuya gidip altınları bozdurup parayı da Adana Emniyet Müdürlüğü’nün karşısındaki PTT şubesine yatırmasını, kendisini emniyet binasından izleyeceğini söyledi.

10 DAKİKA SONRA ANLADI

Genç kadın 9 aylık bebeğini de kucağına alarak kuyumcuya gidip, parmağındaki nikah yüzüğü ile küpesinin de aralarında olduğu ziynet eşyalarını bozdurdu. Kuyumcudan bunun karşılığında 2 bin 900 lira alan Saniye İpek, Emniyet Müdürlüğü’nün karşısındaki PTT şubesine giderek verilen hesaba parayı yatırdı. Genç kadın 10 dakika sonra kocasının bırakıldığını öğrenmek için kendisini arayan telefonu çaldırmak istedi, ancak ulaşamadı. Kocasının telefonunu arayan Saniye İpek, eşinin da polis olduğunu söyleyen şahıslarla telefonda konuştuğunu gözaltına alınmadığını söyleyince dolandırıldığını anladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 11:38
banner218