banner339
banner313

'Kimse Yok Mu' derneğine FETÖ operasyonu!

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada 121 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

'Kimse Yok Mu' derneğine FETÖ operasyonu!
banner401
banner427

Kurban bağışı paralarını FETÖ'ye aktardığı gerekçesiyle "Kimse Yok Mu" derneği hakkındaİstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 121 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 121 şüpheli, 'silahlı terör örgütü yönetmek ve üye olmak', 'terörizmin finansmanı', 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'zimmet'le suçlanıyor.

MASAK ve Mülkiye Müfettişlerinen raporları üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, 121 şüpheli hakkında gözaltı, arama kararı verildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 18 ilde eş zamanlı operasyon yaptı. Dernek Başkanı İsmail Cingöz ile yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu şüphelilerin adreslerine baskın yapıldı. 

AFRİKA DEĞİL ABD
Derneğin, Afrika ülkeleri için yaptığını iddia ettiği 9.4 milyon dolar ve 25 milyon TL kalıcı yardımı yerine getirmediği öne sürüldü. Paraların örgüte aktarıldığı, derneğin 2.5 milyon lira zarara uğratıldığı iddia edildi. Bağış paralarının bir bölümünün ABD'deki siyasilere bağış olarak gönderildiği de iddialar arasında.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 09:15
banner218