banner4

İstanbul Büyükşehir Belediye'de önemli değişiklik

İBB'de Kadir Topbaş'tan sonra en yetkili kişi koltuğunu Hayri Baraçlı'ya devretti.

İstanbul Büyükşehir Belediye'de önemli değişiklik
banner26

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başkan Kadir Topbaş’tan sonra en yetkili 2’nci ismi olan Genel Sekreter Adem Baştürk, koltuğunu İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı’ya devretti.

Hayri Baraçlı

Saraçhane’de bulunan Başkanlık Sarayı’nda 13 yıldır birlikte çalıştığı iş arkadaşları tarafından alkışlarla uğurlanan Genel Sekreter Adem Baştürk, binadan ayrılırken duygulu anlar yaşadı.

Devir teslim töreninin ardından belediye çalışanlarına kısa bir konuşma yapan Baştürk, “Bu ekip İstanbul’u nereden nereye getirdi. Ben de bu takımın neferlerinden biriydim. Benim için bitti ama sizin için devam ediyor. Bu birliği, takım havasını muhafaza etmek gerekiyor'' dedi.

Genel Sekreterlik koltuğuna oturan Baraçlı, Baştürk'ü aracına kadar uğurladı.

64 yaşında emekliye ayrılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Adem Baştürk, 1994’ten bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcılığı ve genel sekreterliği görevlerinde bulundu.

Prof.Dr.Adem Baştürk

2002’de milletvekili seçilen Baştürk, 2009’da yeniden genel sekreter olarak İBB’ye geri döndü.

Baştürk, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından görevini 1966 İstanbul doğumlu olan İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı’ya devretti.

Baraçlı, daha önce Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Proje Koordinatörlüğü, Milli Prodüktivite Merkezi Yönetim Danışmanlığı, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Güreş Federasyonu Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 14:58

banner79

banner78