banner339
banner274

Hayvanlarını soğuktan böyle koruyor

Nevşehir'de yaşayan 39 yaşındaki Mehmet Açıkgöz, havalar soğuk olduğu için mandırasındaki hayvanlara eski kışlık elbiselerini giydirdi.

Hayvanlarını soğuktan böyle koruyor
banner401
banner427

Merkeze bağlı Çardak Köyü'nde besici Mehmet Açıkgöz, hava sıcaklığının sıfırın altında 21 dereceye kadar düşmesi üzerine, mandırasındaki 50 büyükbaş hayvanın üşümemesi için değişik bir yola başvurdu. Açıkgöz, evinde kullanmadığı eski kıyafetlerini, özellikle soğuktan daha çok etkilenen buzağılara giydirdi. Açıkgöz, hayvanların soğuktan etkilenmemesi için bulduğu bu çarenin faydasını gördüğünü söyledi.
Çiftçi olduğunu ancak besicilik de yaptığını anlatan Açıkgöz, mandırada toplam 50 büyükbaş hayvan bulunduğunu, bu yıl kış mevsiminin çok soğuk geçtiğini ve insanlar gibi, hayvanların da üşüdüğünü, bu nedenle bütün hayvanların üzerini örttüklerini ifade etti.
Açıkgöz, hayvanların çok soğukta durdukları takdirde yeni doğan buzağıların süt içmediklerini ve ishal olduklarını belirterek, "Bir gün 2'sine elbiseleri denedim. Baktım ki işimize yarıyor, hepsine kıyafet uygulaması yaptık" dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2017, 15:20
banner218