banner83

Fuhuştan gözaltına alındı, 'oğlumu ameliyat ettireceğim' dedi

Antalya'da bir gece kulübüne yapılan operasyonda fuhuş yaptığı öne sürülen 61 kadın ile 2 şüpheli gözaltına alındı.

Fuhuştan gözaltına alındı, 'oğlumu ameliyat ettireceğim' dedi
banner94
banner26


Gözaltına alınanlardan Moldova uyruklu 30 yaşındaki O.K., 6 yaşındaki oğlunu ameliyat ettirmek için fuhuş yaptığını öne sürdü.
 
Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü, Ahlak Büro Amirliği ekipleri, bir gece kulübünde fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Lara bölgesindeki gece kulübünü 3 ay takibe alan polis, çoğu zaman müşteri gibi davranarak girdikleri işyeri ile ilgili bilgi topladıktan sonra önceki gece baskın düzenledi.
 
GECELİK 600-1000 LİRA 
 
Operasyonda fuhuş yaptıkları iddiasıyla 6 Kırgız, 8 Gürcü, 9 Moldovalı, 4 Rus, 8 Ukraynalı, 2 Tacik, 3 Özbek ve 21 Türk kadın ile aracılık ettikleri öne sürülen 28 yaşındaki M.K. ile 40 yaşındaki H.E.K. gözaltına alındı. Şüphelilerin sorgularında, özenle seçtikleri müşterilere, kadınlara gecelik 600- 1000 TL karşısında fuhuş yaptırdıkları tespit edildi.
 
İşlemlerinin ardından Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürülen kadınlardan Moldovalı  O.K., 6 yaşındaki oğlu için fuhuş yaptığını öne sürdü. Beyin ameliyatı geçirmesi gereken çocuğu için para biriktirdiğini öne süren O.K., bu amaçla Türkiye'ye gelerek fuhuş yaptığı anlaşıldı. Kadınlarla birlikte Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürülen çocuğun, işlemlerin ardından annesiyle birlikte sınır dışı edileceği belirtildi.
 
Adliyeye sevk edilen şüpheliler M.K ve H.E.K. ise 'adli kontrol' kararının ardından serbest bırakıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 13:54

banner102