banner339
banner391
banner313

"FETÖ'cülerin kasım saplantısı var"

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Keleş, "FETÖ'cülerin bugünlerde kendi aralarında yaptıkları, 'Kasımı bekleyin' sözleri bir saplantıdan kaynaklanıyor." dedi.

banner362
banner385

Bir dönem Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bünyesinde yer alıp ayrılan,  "FETÖ'nün Günah Piramidi" kitabının yazarı olan Keleş, AA muhabirine, örgütteki  kasım saplantısının Gülen'in "Seçilmişlik sendromundan" kaynaklandığını  belirterek, "11 Kasım FETÖ lideri Gülen'in uğurlu ve hikmetli rakamıdır. Her  işini 11 rakamıyla bir şekilde ilişkilendirir." dedi.

 Gülen'in kasım saplantısının iki önemli gerekçesi olduğunu,  Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasım'da vefat  ettiğini, kendisinin de aynı tarihte doğduğunu ancak nüfusa 11 Kasım olarak  yazıldığını söylediğini dile getiren Keleş, " 'Doğumum Hz. Mesih'in gökten  inmesini temsil ediyor. Atatürk'ün ölmesi de deccal'ın öldürülmesine işarettir.  Belki de 9'u 5 geçe doğmuşumdur' derdi." ifadelerini kullandı.

 FETÖ lideri Gülen'in gerçek doğum tarihinin 21 Nisan 1941 olduğunu  söyleyen Keleş, şunları söyledi:

"FETÖ'cülerin bugünlerde kendi aralarında yaptıkları, 'Kasımı  bekleyin' sözleri bir saplantıdan kaynaklanıyor. Bu saplantı, FETÖ lideri  Fetullah Gülen'in doğum tarihi olarak 11 Kasım 1938'i göstermiş olmasıdır. Oysa  Gülen'in kimlikteki doğum tarihi 21 Nisan 1941'dir. Gülen, 'Her hareketim 11 ile  ilgilidir. Ya 11 ya da 11'in katlarıdır' derdi. Dolayısıyla her şeyi 11 Kasım ve  11'inci ayın 11'ine bağlıyor. - "Bu saplantı, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in doğum  tarihi olarak 11 Kasım 1938'i göstermiş olmasıdır. Oysa Gülen'in kimlikteki doğum  tarihi 21 Nisan 1941'dir

Bunu kafasında kurgulamış. Tabii kasım ayını gündeme getirmeleri hedef  saptırma da olabilir. Kasım ayı içinde yeni bir darbe girişiminin olma ihtimali  zayıf. 15 Temmuz darbe girişiminden önce de kasım ayı gündeme getirilmişti. Bu  tür söylemlerle aslında hedef saptırıyorlar. Bu kadar gündeme gelmiş, milletin  dikkati bu kadar kasım ayına çekilmişken çok fazla önemli bir şey olmaz. Mümkün  olduğunca OHAL sürecinde kendilerini devletten tasfiye ettirmemek için kaos  ortamları oluşturmaya çalışacaklar. OHAL biter bitmez yapılanların hukuksuz  olduğu, dünyadaki geçerli hiçbir hukuk sistemiyle bağdaşmadığı iddialarıyla  kampanyalar başlatacaklar."

Ahmet Keleş, FETÖ'nün mağduriyet edebiyatıyla algı oluşturmaya  başladığını da belirterek, sözlerini, "Teyakkuzda ve uyanık olmamız lazım.  Muhtemel hamlelerine karşı hazırlıklı olmamız gerekiyor. Aşırı vurgulanan  tarihler saptırma olabilir, onun için akla gelmedik noktaları da dikkatlerden  uzak tutmamak gerekiyor." diye tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 16:23
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k