banner339
banner313

Çocuğa uyku hapı vererek tecavüz edip, görüntüsünü çekenlere hapis cezası

Gaziantep'te, 13 yaşındaki erkek çocuğa, uyku hapı verdikten sonra tecavüz eden ve bu sırada cep telefonu ile video çeken 2 tutuklu sanık 40'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Çocuğa uyku hapı vererek tecavüz edip, görüntüsünü çekenlere hapis cezası
banner475

Geçen 27 Ocak günü yanında bir arkadaşı ile polise giden 13 yaşındaki E.B., 22 Ocak günü bir dürümcüde 2 kişinin tecavüzüne uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu. Çalışma başlatan polis, çocuğun psikolog nezaretinde alınan ifadesi ve tecavüze uğradığına ilişkin sağlık raporunun ardından harekete geçti.

KAPIYI KAPATIP HAP İÇERDİLER

E.B., ilçe merkezindeki bir lokantada 22 Ocak günü döner yediğini ardından kendisine içeride bulunan 58 yaşındaki Mustafa Ç. ile 29 yaşındaki Mahmut B.'nin kapıyı üzerine kapatıp, çeşitli renklerde hap içirdiğini anlattı.

CİNSEL İÇERİKLİ FİLM İZLETTİLER

Kendisine lokantanın üst katında cinsel içerikli film izlettirildiğini ve bunun üzerine inmek isterken başının döndüğünü anlatan E.B., uyandığında çıplak olduğunu belirtti.

TECAVÜZÜ VİDEOYA ALDILAR

Erkek çocuk, kendisine saldıranların bunu videoya çektiğini de arkadaşından öğrendiğini söyledi.

E.B.'nin arkadaşı G.Y. de kendisine videoyu çeken ve izlettiren kişinin lokantacı Mustafa Ç., tecavüz eden kişinin ise Mahmut B. olduğunu ifade etti.

TECAVÜZ ETTİĞİNİ İTİRAF ETTİ

E.B.'nin şikayeti, G.Y.'nin de tanıklığının ardından harekete geçen polis Mustafa Ç. ile Mahmut B.'yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerden Mahmut B. olay günü alkollü olduğunu ve E.B.'ye tecavüz ettiğini itiraf etti.

MUSTAFA Ç. 'İLGİM YOK' DEDİ

Mustafa Ç. ise olayla ilgisinin olmadığını ileri sürdü. Ancak 2 sanık 29 ocak günü çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. Tutuklanmalarının ardından Cumhuriyet Savcısı tarafından 2 sanık hakkında; 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak' suçlarından iddianame hazırlandı. Nizip Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen davanın geçen şubat ayında yapılan ilk duruşmasının ardından bugün karar duruşması yapıldı.

47 GÜN SONRA HAPİS CEZASI

Tutuklu sanıkların cezaevinden SEGBİS yöntemiyle katıldıkları duruşmaya müdahil olmak isteyen Gaziantep Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi avukatların talebi kabul edilmedi. Dosyadaki eksiklerin giderildiğini belirten mahkeme heyeti eldeki bulguların sanıklar Mustafa Ç. ile Mahmut B.'nin küçük çocuğu hürriyetinden yoksun bırakarak nitelikli cinsel istismar suçunu işlediklerine yeterli olduğunu vurguladı.

ALDIKLARI 18 YILLIK HAPİS CEZASI, 33 YIL 9 AYA ÇIKARILDI

Mahkeme heyeti olaydan 47 gün sonra sanıkları, tecavüz suçundan en üst sınır olan 18 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ardından bu ceza çocuğun 15 yaşından küçük oluşu ve birden fazla kişi tarafından yapılması sebebiyle artırılarak 33 yıl 9 aya yükseltildi. Mahkeme ayrıca sanıkları cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun bıraktıkları gerekçesiyle üst sınırdan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Böylece sanıklar her iki suçtan ayrı ayrı 40'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 20:18
banner218