banner339
banner391
banner274

Cinayet sanığı sevgililere ağırlaştırılmış müebbet istendi

ANTALYA'da 56 yaşındaki İzzet Demiröz'ü öldürdükten sonra cesedini parçalayıp poşetlere koyup tuvalet çukuruna attığı iddia edilen 53 yaşındaki Fadime Sayım ile 26 yaşındaki Ahmed Bayram hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.

banner362
Cinayet sanığı sevgililere ağırlaştırılmış müebbet istendi
banner353

Aksu İlçesi'nde oturan DSİ'den emekli İzzet Demiröz, geçen haziran ayında eşi Nermin Demiröz'e, 'Kayseri'ye gidiyorum. Birkaç gün kalıp geleceğim' yazılı mesaj gönderdi. Sonrasında haber alamayan Nermin Demiröz, eşini aramaya başladı. Bir süre sonra İzzet Demiröz'ün aracı, geçmişte ilişkisi olduğu öne sürülen Fadime Sayım adlı iki çocuk annesi kadının Altınova'daki evinin yakınlarında bulundu. Fadime Sayım'a İzzet Demiröz'ü görüp görmediklerini soran aile, olumsuz yanıt alınca durumu polise bildirdi.
 
PARÇALANAN CESET TUVALET ÇUKURUNDA
 
1 yıldır Ahmed Bayram ile ilişkisi olduğu tespit edilen Fadime Sayım, teknik takibe alındı. Telefon konuşmalarından İzzet Demiröz'ü öldürdükleri tespit edilen ikili, polisteki sorgularında suçlarını itiraf etti. Eve çağırıp öldürdükleri İzzet Demiröz'ün cesedini parçalara ayırdıktan sonra poşetlere doldurup, Ahmed Bayram'ın babasının Altınova Mahallesi'ndeki evinin tuvalet çukuruna attıkları ve çukurun kapağını kaynakla kapattıkları tespit edilen 2 şüpheli tutuklandı. 
 
3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 7'nci duruşmasında, savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, Fadime Sayım ile İzzet Demiröz arasında duygusal ilişki olduğu belirtildi. Zaman zaman İzzet Demiröz'ün Fadime Sayım'ın evine gittiği belirtilen mütalaada, Fadime Sayım'ın aynı zamanda Ahmed Bayram ile de ilişkisi olduğu velirtildi. Belirlenemeyen nedenle Sayım ile Bayram'ın İzzet Demiröz'ü öldürmeye karar verdiği ileri sürülen mütalaada, olay günü de planın hayata geçirildiği belirtildi. Mütalaada, sanıkarın ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum edilmesi istendi.
 
Ahmed Bayram mütalaaya karşı bir diyeceği olmadığını söyledi. Fadime Sayım ise İzzet Demiröz'ü öldürmediklerini iddia etti. Demiröz'ün kalp krizi geçirip kendi kendine öldüğünü, cesetten kurtulmak için parçalara ayırıp çukura attıklarını iddia eden Fadime Sayım, öne sürüldüğü gibi İzzet Demiröz ile bir ilişkisi de olmadığını savundu. 
 
İzzet Demiröz'ün eşi Nermin Demiröz ile oğlu Deniz Demiröz, savcının mütalaasına diyecekleri olmadığını söyledi. Sanık avukatlarının esas hakkındaki mütalaaya karşı süre talep etmesi üzerine duruşma ertelendi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 16:19
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k