banner339
banner313

CHP’den Kardak açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Kardak ziyaretini eleştirdi.

CHP’den Kardak açıklaması
banner401
banner427

Altay "Daha önce on astsubayın çıkarma yaptığı kayalıklara bugün yıldızlar geçidiyle selamlama seremonisi yapmak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin itibarına bir şey kazandırmaz" dedi.


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Kardak ziyaretini eleştirerek, "Daha önce on astsubayın çıkarma yaptığı kayalıklara bugün yıldızlar geçidiyle selamlama seremonisi yapmak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin itibarına bir şey kazandırmaz" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın Kardak ziyareti ve ABD Başkanı Donald Trump’ın mültecilere yönelik uyguladığı politikaya ilişkin değerlendirmede bulundu. ABD Başkanı Trump’ın bazı Müslüman ülke vatandaşlarına yönelik kararnamesiyle ilgili, "Her vesile ile Müslümanlıktan söz eden Tayyip Erdoğan’ın, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin üst düzey yöneticilerinin sessizliği düşündürücüdür. Hükümetin, Trump’ın son kararıyla ilgili tutarlı, onurlu bir tutum takınmasını beklemiyoruz" açıklamasında bulundu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarının Ege Denizi’ndeki Kardak kayalıklarına gitmelerine ilişkin, "Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının Ege’de yaptıkları turistik gezi Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarını şaibeli bir hale getirmiştir. Daha önce on astsubayın çıkarma yaptığı kayalıklara bugün yıldızlar geçidiyle selamlama seremonisi yapmak Türk Silahlı Kuvvetlerinin itibarına bir şey kazandırmaz. Ayrıca merak ediyorum ki Genelkurmay Başkanı da kaymakamlar gibi referandum kampanyasına bir siyasi figüran olarak katılmak mı istemektedir? Milliyetçi oylara selam durmak anlamına gelen bu girişimin altında ne yattığını da Genelkurmay Başkanı kamuoyuyla paylaşabilmelidir" açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 15:41
banner218