banner339
banner274

CHP'li milletvekiline Almanya'da gözaltı!

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Frankfurt Havaalanında alıkonulduğunu belirterek, "Diplomatik pasaportuma rağmen yapılan muamele açıkçası siyasidir. Yapılan bu hareketin ardından bazı siyasi oyunlar oynandığını düşünüyorum ve kınıyorum" dedi.

CHP'li milletvekiline Almanya'da gözaltı!
banner401
banner399

Dudu, Gadir-i Hum Bayramı  dolayısıyla Defne Kültür Derneği'nin davetlisi olarak Mannheim'de yapılacak  Kardeşlik Konferansı'na katılmak üzere Almanya'ya gittiğini söyledi. Dudu, saat 14.00 sıralarında FrankfurtHavaalanına iniş yaptıklarını,  ancak buradaki pasaport kontrolünde sıkıntı yaşadığını belirterek, şunları  aktardı:

"Diplomatik pasaportum olmasına rağmen kontrol sırasındaki görevli,  'Nereye gidiyorsun?', 'Hangi toplantıya katılacaksın?', 'Toplantıyı düzenleyenler  kim, konusu nedir?' gibi sorular sordu. Sorularını yanıtlamama rağmen beni polis  merkezine götürdüler. Orada da elektronik dönüş biletimi gösterdim ve serbest  bırakıldım. Diplomatik pasaportuma rağmen yapılan muamele açıkçası siyasidir. Bu  yapılan hareketin ardından bazı siyasi oyunlar oynandığını düşünüyorum ve  kınıyorum. Yapılan diplomatik nezaketsizlik ve hukuksuzluktur."

Almanya'da bulunduğunu ifade eden Dudu, Dışişleri Bakanlığı  yetkililerini bu konuda tepki vermeye davet ettiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2016, 09:34
banner218