banner339
banner274

CHP 'İzmir direnişi' başlatacak

Anayasa değişikliği için 'hayır' diyen CHP, 30 Ocak Pazartesi günü milletvekilleri ve ilçe başkanlarıyla ardından belediye başkanlarıyla toplantılar yaparak referandum için yol haritası çizecek.

CHP 'İzmir direnişi' başlatacak
banner401
banner427

12 Şubat Pazar günü eski genel başkanlar, eski milletvekilleri, eski il ve ilçe başkanları, eski belediye başkanlarının, eski parti meclisi üyelerinin de hazır bulanacağı geniş katılımlı bir toplantı yapacak. Bornova Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak toplantıda "İzmir direnişi" başlatılacak. CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Yücel Özen, köy kahvehanesinden metropoldeki caddeye, evlerden işyerlerine, AVM'lere, pazaryerlerine kadar her noktada halka 'hayır'ın gerekçelerini anlatacaklarını söyledi. Özen, İzmir'deki 4 bin 18 sandığın yarısındaki sandık sorumlulularını eğitimden geçirdiklerini belirterek, her sandığı sorumlusuna zimmetlediklerini sandık sorumlusunun o sandıkta o kullanacak her seçmene birebir ulaşıp görsel materyallerle anayasa değişikliğine neden 'hayır' denmesi gerektiğini anlatacağını söyledi.

Özen, referandum çalışmalarında CHP bayrağı ve logosu kullanmayacaklarını vurgulayarak, "Bu mesele parti meselesi değil. Ülke ve bayrak meselesi. Sadece Türk bayrağı ve Türk bayraklı Atatürk rozeti kullanacağız. Parti bayrağı kullanmayacağız. AK Parti bize karşı 'terör nerede oy kulanıyorsa onun tersini kullanın' diyerek propaganda yapmaya başladı. 'PKK'yı Habur'da karşılayanlara mı 'evet' diyeceğiz? FETÖ'yü ayakta alkışlayanlara mı 'evet' diyeceğiz. Suriye'de iç savaş oluşturup kendi askerlerimizin şehit olmasına göz yumanlara mı 'evet' diyeceğiz' sözleriyle karşılık vereceğiz" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 10:41
banner218