banner339
banner274

CHP'de dört isim yollara düşüyor

CHP referandum için dört ismi yola çıkarıyor. Eski Genel Başkan Deniz Baykal, Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce kendilerine tahsis edilen otobüslerle Türkiye'yi dolaşacak.

CHP'de dört isim yollara düşüyor
banner401
banner427

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partili ilçe ve belde belediye başkanlarına referandum sürecinde parti rozetini çıkarıp belde sakinlerine anayasa değişikliği teklifinin neler getirdiğini anlatma talimatı verdiği, partinin dört önemli isminin referandum sürecinde Türkiye’yi dolaşacağı bilgisini paylaştığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu, bu isimlerin eski Genel Başkan Deniz Baykal, Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce olacağı bilgisini verdi.
 

Milliyet’te yer alan habere göre, Kılıçdaroğlu, önceki gün parti genel merkezinde İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da bulunan partili ilçe ve belde belediye başkanlarıyla buluştu. Yaklaşık 4 saat süren toplantının 1 saatlik bölümüne katılan Kılıçdaroğlu’nun, “Referandum sürecinde parti rozetinizi çıkarmanız gerekiyor. Anayasa maddelerinin ne anlama geldiğini halka en iyi siz ifade edebilirsiniz. Beldenizin sakinlerine anayasa değişikliğinin neler getirdiğini anlatmanız gerekiyor çünkü halk şu anda teklifin ne getirdiğine hakim değil” talimatını verdiği öğrenildi.

HEPSİNE OTOBÜS VERİLECEK

Sorunun bir parti sorunu değil demokrasi sorunu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu’nun halka gerçekleri anlatmak için partinin dört önemli ismine birer otobüs tahsis edileceğini, bu isimlerin Türkiye’yi dolaşacağını, ancak sayının ihtiyaca göre artabileceği bilgisini paylaştığı da ifade edildi. Kılıçdaroğlu’nun bu isimlerin eski Genel Başkan Deniz Baykal, Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce olacağı bilgisini verdiği kaydedildi.

CHP’de geçtiğimiz günlerde referandum sürecine yönelik olarak Ankara’da büyükşehir ve il belediye başkanları ile bir toplantı gerçekleştirilmiş, İstanbul’da ise İstanbul’un ilçe belediye başkanları ile bilgi alışverişinde bulunulmuştu. Toplantıların bugün Marmara, yarın Ege, pazartesi günü de Akdeniz’deki ilçe ve belde belediye başkanlarıyla devam etmesi öngörülüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 13:51
banner218