banner339
banner313

Canikli: Yeni bir KHK ile iadeler olacak

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kamudan ihraçlarla ilgili yeni bir KHK çıkacağını ve kamudan ihraçlarda iadeler olacağını açıkladı.

Canikli: Yeni bir KHK ile iadeler olacak
banner401
banner427

 Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, yeni bir KHK çıkacağını ve bu KHK’da iadeler olacağını belirtti.

NTV yayınında konuşan ve ihraç süreçlerine dair bilgiler veren Canikli, “Biliyorsunuz OHAL komisyonu kurduk. Bu komisyon yoluyla itirazları bir kez daha değerlendireceğiz. Olumsuz kararlarda yargı yoluna gitmek mümkün olacak” dedi.

Şu ana kadar yapılan ihraçlarda, ihraç edilenlerin tamamına yakınının itiraz başvurusunda bulunduğuna dikkat çeken Canikli, “Ancak itirazların büyük bir kısmı, hepsi demiyorum, tek elden çıkmış, standart şablonlar içeren dilekçelerden oluşuyor. Bu dilekçelerin örgüt tarafından yönlendirildiği çok açık. Ancak bu hepsi için geçerli değil. Biliyorsunuz geçen süreç için itirazları inceledik ve uygun gördüklerimizi iade ettik. Diğer taraftan önümüzdeki günlerde yeni bir iade KHK’sı da çıkacak” dedi.

OHAL KALKACAK MI?

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, OHAL kalkacak mı şeklindeki soruya ise, “Şu an için bu soruya cevap veremeyiz. Şu an çok erken… 19 Nisan’a çok zaman var. OHAL’e gerek varsa devam ederiz. Ama karar vermek için şu an çok erken” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 12:51
banner218