banner339
banner313

Bozdağ: Yegane ilkesi, AK Parti’ye düşmanlık olan bir gazeteden ilkeli habercilik beklenemez

Adalet Bakanı Bozdağ, konuşma yaptığı sırada saldırıya uğrayan Oğan’ın sözlerini manşetine taşıyan Sözcü gazetesine tepki gösterdi. Bozdağ, “Adalet Bakanı savcıya talimat verdi, saldırgan serbest kaldı haberi, açık iftiradır” dedi.

Bozdağ: Yegane ilkesi, AK Parti’ye düşmanlık olan bir gazeteden ilkeli habercilik beklenemez
banner401
banner427

Eski MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan’ın Bahçeşehir Üniversitesi’nde konuşma yaptığı sırada kendisine saldıran kişinin serbest bırakılmasının ardından, yaptığı açıklamaları manşetine taşıyan Sözcü gazetesine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan yalanlama geldi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Sözcü Gazetesi'nin 9 Mart 2017 tarihli manşetindeki  ‘Adalet Bakanı savcıya talimat verdi, saldırgan serbest kaldı’ haberi, açık iftiradır” ifadelerini kullanan Bozdağ, şöyle devam etti:

“Yegane gazetecilik ilkesi, AK Parti'ye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza düşmanlık olan bir gazeteden ahlaklı ve ilkeli habercilik elbet beklenemez. Herkes iddiasını ispatla mükelleftir. İddiasını ispat edemeyen müfteridir. Böyle bir talimat yoktur. Olmayan talimat, iftira ile var edilemez. Yapılan, gündeme gelmek isteyen bir şahsın, hem Cumhuriyet Savcısı’na hem de Adalet Bakanı olarak şahsıma tartışmasız bir iftirasıdır.”

Oğan, gözaltına alınan saldırganın serbest bırakılması talimatını Bozdağ’ın verdiğini öne sürmüştü.

1027557409.jpg

 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 11:33
banner218