banner339
banner274

Bir grup MHP'li, Ümit Özdağ ve MHP'li Halaçoğlu'nun bulunduğu salonu bastı

Mersin'in Silifke ilçesinde, konuşma yapmayı bekleyen MHP başkan adayı Ümit Özdağ ve MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun bulunduğu salona bir grup MHP'li baskın düzenledi.

Bir grup MHP'li, Ümit Özdağ ve MHP'li Halaçoğlu'nun bulunduğu salonu bastı
banner401
banner427

Özdağ ve Halaçoğlu'nun konuşma yapacağı salona bir anda onlarca kişi girerek 'Hareketin lideri Devlet Bahçeli' sloganı attı. Slogan atan grup salondaki masalar ile kürsüyü devirdi. 

Çıkan kargaşa sırasında hareketli anlar yaşanırken  Özdağ ve Halaçoğlu salondan çıkarıldı. O anlar kameralara an be an kaydedildi.

HALAÇOĞLU: ANAYASA'YI SAVUNMAK SUÇ MU

Saldırıya uğrayan isimlerden Yusuf Halaçoğlu Odatv'ye yaptığı açıklamada "Bizim böyle hareketlerle yılacağımızı sanıyorlarsa yanılıyorlar. Biz bir kişinin iktidarı için yola çıkmadık. Türkiye Cumhuriyeti'nin parlementer sistemi ve değerlerinin devamı için yola çıktık" dedi. Halaçoğlu "Bu Anayasa'yı savunmak suç mu" diye sordu ve "Bu Anayasa'yı korumak için namusumuz ve şerefimiz üzerine yemin ettik" ifadelerini kullandı.

ÜMİT ÖZDAĞ: BAHÇELİ'NİN DÜNKÜ EMRİNİN SONUCU

Ümit Özdağ ise şunları söyledi: "Bana 2005'te de Silifki'de saldırmışlardı. Polis havaya ateş açınca dağıldılar. Ancak bu saldırıda polisin açık ihmali olduğunu düşünüyorum. Çünkü tek bir merdiven vardı, orayı açık bıraktılar. Kaçacağımızı düşünüyorlardı ama oturduk. Polis bizi korumak zorunda kaldı." Özdağ saldırıyla ilgili "Bu, Bahçeli'nin dünkü emrinin sonucudur. Akacak her damla kandan o sorumludur" dedi.

MERAL AKŞENER'DEN SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Meral Akşener Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Sayın Özdağ ve Sayın Halaçoğlu'na konferans sırasında Silifke'de yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ey demokrasi..geldiysen kapıya üç kez vur!!" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 19:18
banner218