banner339
banner313

Bilal Erdoğan: Tayyip Erdoğan'dan sonra ne olacak bunu iyi düşünmemiz lazım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Üsküdar'da katıldığı etkinlikte, "Tayyip Erdoğan döneminde iyiyiz ama Tayyip Erdoğan'dan sonra ne olacak bunu iyi düşünmemiz lazım" dedi.

Bilal Erdoğan: Tayyip Erdoğan'dan sonra ne olacak bunu iyi düşünmemiz lazım
banner448
banner427

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da referandum çalışmalarına başladı. Üsküdar 'da Vuslat Platformu'nun düzenlediği etkinlikte konuşan Bilal Erdoğan, 'Türkiye'de kabineter sistem var" dedi.  

Bilal Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti: 

"Nedir bu kabineter sistem? Bakanlıkların ve bakanlık bürokrasilerinin kutsandığı, onların yasama ile yürütme üzerinde egemen olduğu sistem" ifadelerini kullanan Bilal Erdoğan "Sen istediğin kadar yasama yap, istediğin kadar yürütmeye hakim olduğunu düşün. Bunlar bakanı öyle bir avuçlarının içine alıyorlar ki, 'sayın bakanım bunu yaparsak mahvoluruz, bunu yaparsak yanarız.' Bizim sistem hakikaten bakanlık bürokrasilerinin egemenliğinde olan bir sistem. Şimdi bizim bu bakanlık bürokrasilerini tam anlamıyla halka hesap veren yürütmenin güdümüne almamız lazım" dedi.

"Tayyip Erdoğan'dan sonra kim gelecek, bunu iyi düşünmemiz lazım"

"Sadece ümmetin birliğini sağlamak için değil. Çünkü dünya şu anda bilinmeyen sulara ilerliyor. Dünya karışıyor, Avrupa karışıyor, Rusya, Çin, Amerika karışıyor" diyen Erdoğan "Şimdi dünya karmaşık bir döneme giderken bizim yeniden koalisyonlar dönemine dönmek, yeniden kendimizi böyle riske atmak gibi bir lüksümüz yok. Tayyip Erdoğan döneminde iyiyiz ama Tayyip Erdoğan'dan sonra ne olacak bunu iyi düşünmemiz lazım. Tayyip Erdoğan'dan sonra kim gelecek değil, her sene darbe mi olacak, koalisyon mu olacak bunu düşünmemiz lazım. Kim gelirse gelsin ülkeyi yönetebilsin. İyi kötü ülkede istikrar sağlayabilsin. Milletin ferasetine de biraz güvenmemiz gerekiyor. 'Türkiye'de darbeciler anayasa yapınca 'tamam' hepimiz içimize sindiriyoruz, yutkunuyoruz. 'Milletin oyuyla gelmiş olan, iyi kötü gayret eden adama ve meclisine anayasa yaptırmayacağız.' Demokratik olgunluk diyoruz ama bazen takıldığımız bir şeyi çok fazla büyütüp onu bozduracak şekle getiriyoruz"

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:11
banner218