banner339
banner313

Beş bin nüfuslu ilçeden 8 FETÖ'cü general çıkmış!

15 Temmuz çatı iddianamesinde Gülen cemaatinin ordu içerisinde 'akraba' stratejisiyle kadrolaştığı yer aldı. Örnek olarak komuta kademesindeki 8 generalin 5 bin nüfuslu bir kasabadan çıkmış olması verildi.

Beş bin nüfuslu ilçeden 8 FETÖ'cü general çıkmış!
banner401
banner427

Darbe girişimine ilişkin Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nin dün kabul ettiği çatı iddianamede, FETÖ'nün TSK’daki yapılanması anlatıldı. İddianamede, Anadolu’nun 5 bin nüfuslu bir kasabasına kayıtlı ve birbiriyle akraba olan 8 generalin olduğu ifade edildi.

Cumhuriyet gazetesinden Alican Uludağ'ın haberine göre, iddianamede şöyle denildi:

"Örgüt bu stratejisinde de büyük oranda başarılı olmuş ve komuta kademesi içerisindeki gücünü muhafaza etmiştir. General/ amiral kadroları içerisinde yer alan personelin çoğunluğunun FETÖ elemanlarından oluşması akrabalık ve hemşerilik bağlarıyla izah edilerek gizlenmiştir. Birbirleriyle akrabalık bağı olan çeşitli rütbelerde yedi veya sekiz general muvazzaf olarak aynı anda komuta kademesi içerisinde yer alabilmiştir. Bu generallerin üçü istifa etmiş, beşi ise tutuklu ve ihraç durumundadır. Böyle bir istatistik hayatın olağan akışına aykırıdır."

İddianamede bahsi geçen ilçenin Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesi olduğu öğrenilirken, bu ilçe nüfusuna kayıtlı şüphelilerin Genelkurmay İstihbarat Başkanı Korgeneral Mustafa Özsoy, Polatlı 58. Topçu ve Füze Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün ile Yarbay Fahri Kafkas olduğu gözüküyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 08:58
banner218